Malatya Nemrut Yolu

Malatya'dan Nemrut Dağı'na ulaşılan yolda asfaltsız yol kalmazken, bu yıl Sincik yolunda kalan 11 kilometrenin asfaltlanmasının planlandığı bildirildi.

Malatya Nemrut Yolu Malatya Haber

Dünyanın 8.harikası olarak nitelendirilen Pütürge ilçesi ile Adıyaman'ın Kahta ilçesi sınırları arasında bulunan Nemrut Dağı'na turistlerin Malatya güzergahından daha rahat ulaşabilmeleri için yol düzenleme ve iyileştirme çalışmaları çerçevesinde asfaltsız yol kalmadığı belirtildi.

İl Özel İdaresi ve Köyleri Destek Projesi (KÖYDES) kapsamında, 2008-2011 yılları arasında Tepehan Nemrut arasında 2 milyon 525 bin 110 TL harcama ile 15 kilometre onarım, 15 kilometre stabilize, Büyüköz ve Yandere köy içi geçişlerinde bin 200 metre doğal küp taşı döşeme işi ve 21,6 kilometrelik yolun tamamı asfalt kaplama çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar, KÖYDES projesi kapsamında Pütürge Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Malatya İl Özel İdaresi katkılarıyla icra edildiği ifade edildi.

Uzunluğu 50 kilometre olan bu grup köy yolunun Pütürge sınırında kalan 17 kilometrelik kısmın genişletme çalışmaları, stabilizesi ve asfalt alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup asfalt dökümüne hazır hale getirildiği bildirildi. Kale sınırında kalan 33 kilometrelik kısmın 20 kilometrelik kısmı asfalt dökümüne hazır hale getirildi. 8 kilometrelik kısmın genişletme ve onarım çalışmaları tamamlanmış olup 2012 yılı içerisinde tamamının asfalt kaplamasının bitirilmesi planlandığı vurgulandı.

Malatya Uluköy, Adıyaman Sincik yolunda ise, yolun 21 kilometrelik kısmında yol standartlarında gerekli genişletme çalışmalarının bitirilmiş olup gerek KÖYDES gerek İl Özel İdare programı kapsamında 10 kilometresinin asfalt kaplamasının tamamlandığı bildirildi. 2011 yılı içerisinde Adıyaman ili sınırına kadar kalan 11 kilometrenin de asfalt alt yapı çalışmalarının tamamlandığı ve asfalt dökümüne hazır hale getirildiği ifade edildi. Asfalta hazır hale getirilen 11 kilometre yolun bu yıl asfaltlanmasının planlandığı kaydedildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 6
Bu Ay : 6803
Toplam : 6803

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom