CHP İl Başkanları Kılıçdaroğlu Diyecek

CHP'de yarın yapılacak 16. Olağanüstü Kurultay hazırlıklarında son aşamaya gelindiği bildirildi. 81 İl Başkanı'ndan ise kurultaydan önce açıklama yapıldı...

CHP İl Başkanları Kılıçdaroğlu  Diyecek Türkiye-Dünya

CHP'li 81 İl Başkanı yaptıkları ortak açıklamada; Kılıçdaroğlunu desteklediklerini ve yarın kurultayda olacaklarını belirttiler.

CHP Çorum İl Başkanı Yıldız Bek, tüm il başkanları adına yaptığı ortak açıklamada, ''Biz 81 il başkanı birlik ve beraberlik içindeyiz. Bu birliği tüm delegelerimizle birlikte pazar ve pazartesi günleri yapacağımız kurultaylarımızda örgütümüzle birlikte ispatlayacağız, hep birlikte kongre salonunda olacağız'' dedi.

CHP'de yarın yapılacak 16. Olağanüstü Kurultay öncesi, İl Başkanları toplantısı düzenlendi. Parti genel merkezinde yapılan toplantı, basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap'ın başkanlığında yapılan toplantıda, 16. ve 17. Olağanüstü kurultaylar öncesi durum değerlendirmesi yapıldığı belirtildi.

Toplantı sonrası ise Genel Merkez önünde toplanan il başkanları ortak açıklama yaptı.

Açıklamayı okuyan Çorum İl Başkanı Bek, ''Türkiye'nin içinde bulunduğu sivil darbeyi hatırlatan koşullarda, CHP'ye olan ihtiyaç her zamankinden daha fazladır'' ifadelerini kullanarak, şunları söyledi:

''Bu bağlamda toplumun demokrasi, eşitlik, özgürlük, adalet ihtiyacına yanıt verebilmek için biz 81 il başkanı birlik ve beraberlik içindeyiz. Bu birliği tüm delegelerimizle birlikte pazar ve pazartesi günleri yapacağımız kurultaylarımızda örgütümüzle birlikte ispatlayacağız, hep birlikte kongre salonunda olacağız. Partimizin anayasası olan tüzüğümüzün demokratikleştirilerek CHP'nin iktidar olmasının önündeki engelleri kaldıracağız. Yolumuz açık olsun.''

Bek, bir soru üzerine toplantıya 81 il başkanının tamamının katıldığını söyledi. Bek, ''Bu kurultayımıza 81 il başkanımızın desteğini alarak katılıyoruz'' dedi.

Bek, tüzük taslağında kadın kotasının yüzde 33 olmasının da sevindirici olduğunu belirtti.

Yarın Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek 16. Olağanüstü Kurultay öncesi kente gelen delegeler ve partililer genel merkezde yoğunluğa neden olurken, parti bayraklarıyla süslenen Genel Merkez binasına ''Büyük Demokrasi Şöleni'' yazısı ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafı bulunan büyük boy posterler asıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, kurultaya 30 bini aşkın katılım talebi olduğunu belirterek, ''Salonun hem içi hem de dışı dolacak görünüyor'' dedi.

Olağanüstü Kurultayı izlemek için 100'e yakın kuruluştan başvuran 918 basın mensubun için saha içinde yerler oluşturulacağını ayrıca fuayede de çalışma alanları hazırlanacağını belirten Toprak, delegeler, onur konukları ve yabancı misyon temsilcileri için de ayrı ayrı oturma bölümleri hazırlandığını anlattı.

Kurultay hazırlıklarını 400 kişilik bir organizasyonla sürdürdüklerini belirten Toprak, ''Yarın sabah Arena Spor Salonu, siyasi tarihimizin en görkemli demokrasi şölenine ev sahipliği yapacak'' diye konuştu.

Delegelerin katılımı konusunda sıkıntı olmayacağını ifade eden Toprak, şunları kaydetti:

''Dünden beri partimizin bütün katları delegelerimiz, il başkanlarımız ve milletvekillerimizle dolup taşıyor. Büyük bir coşku ve heyecan yaşanıyor. Çünkü partimiz örgütüne büyük bir güç ve yetki devrediyor. Kadınlarımız ve gençlerimiz artık daha fazla kota alacaklar. CHP tarihi değişim ve dönüşüm süreçlerinden birinden geçiyor ve bu kurultay partimizin iktidar yolunda büyük bir ivme yakalamasına neden olacak. Bu kurultaydan sonra çok büyük bir sıçrama gerçekleştireceğiz.''

Öte yandan parti genel merkezinde eski gençlik kolları başkanları ve yöneticilerinin düzenledikleri toplantıda, CHP kurultaylarıyla güncel gelişmeler değerlendirildi. Toplantı basına kapalı olarak yapıldı.

CHP İl Başkanları da Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap başkanlığında toplanarak, kurultaylar öncesi durum değerlendirmesi yapacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 13
Bu Ay : 15061
Toplam : 15061

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom