Anayasamızı Hazırlıyoruz

Siz bir ev yapıyorsunuz. Evin nasıl olması gerektiğini anlatıyorsunuz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda, işte yeni anayasa hazırlık sürecide böyle bir olgu.

Anayasamızı Hazırlıyoruz Türkiye-Dünya

Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu, Malatya Belediyesi olarak yeni anayasa sürecine, küçük millet meclisiyle beraber katkı sunmak istiyoruz.

Malatya Belediyesi’nin katkılarıyla Küçük Millet Meclisi tarafından düzenlenen “Anayasamızı Hazırlıyoruz” konulu çalıştay programının dördüncüsü 25 Şubat Cumartesi günü İl Özel İdare Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Programa Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Ayda bir yapılan ve her ay farklı konuların konuşulduğu tartışma programının Şubat ayı konuğu Sinema Sanatçısı Lale Mansur oldu.

Moderatörlüğünü, Eğitimci-Yazar Ferman Salmış’ın yaptığı “Anayasamızı Hazırlıyoruz” konulu çalıştay programında “Birey Hak ve Özgürlükleri: Adil Yargılanma ve Hak Arama” konuları ele alındı.

Mumcu: Sosyal politikalarda çok güzel gelişmeler yaşandı…

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu, Malatya Belediyesi olarak yeni anayasa sürecine, küçük millet meclisiyle beraber katkı sunmak istediklerini söyledi.

Mumcu, “Bilgi ve iletişim çağında toplumda iktisadi birçok söylemler gelişmiştir. Baskıcı ve totaliter rejimler Dünya konjöktöründe artık kendilerini ifade edemez bir pozisyondadırlar. Ülkemiz dünya ölçeğinde ekonomik büyüklükle kendisini ifade edebilir bir durumdadır. Ülkemizde son dönemlerde sosyal politikalarda çok güzel olumlu gelişmeler yaşandı. Demokratikleşme adına merkezi hükümetin insiyatif alması bizleri ayrıca mutlu etmektedir” dedi.

Mansur: Herkes yeni anayasa sürecine katkı sunmalı…

Sinema Sanatçısı Lale Mansur da yaptığı konuşmada yeni anayasa hazırlığının içinde kendisinin nasıl bulunduğunu anlattı.

Mansur, “Beni bu girişimin çağrıcısı olarak istediklerinde kendi kendime dedim ki ‘ya ben ne anlarım. Avukat değilim, hukukçu değilim, ben ne anlarım anayasadan filan” ama yok işte öyle değil dediler. Bunu güzel bir örnekle açıklamak gerekirse siz bir ev yapıyorsunuz. Evin nasıl olması gerektiğini anlatıyorsunuz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda, işte yeni anayasa hazırlık sürecide böyle bir olgu. Herkes bu olguya bir şekilde katkı sunmalı” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından programa katılan vatandaşlar önerilerini ve fikirlerini dile getirdiler. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 1037
Bu Ay : 5927
Toplam : 5927

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom