AK Parti Merkez ilçe Kongresini Yaptı

Malatya AK Parti Merkez İlçe kongresi yapıldı.Tek liste ile katılan Osman Güder, delegenin desteğini alarak Merkez ilçe başkanı seçildi.

AK Parti Merkez ilçe Kongresini Yaptı Malatya Siyaset

 Malatya AK Parti Merkez İlçe kongresi kapalı spor salonunda yapıldı.Seçime tek liste ile katılan Osman Güder delegenin desteğini alarak Merkez ilçe başkanı seçildi.

AK Parti Malatya Merkez İlçe Kongresi Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı. Kongreye AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Öznur Çalık ve Cemal Akın, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Malatya eski milletvekili İhsan Koca. AK Partili ilçe ve belde belediye başkanları, parti yöneticileri, delegeler ve partililer katıldı.

Kongrede Divan Başkanlığını eski milletvekili İhsan Koca yaptı. Kongrenin açılışında konuşan ve kongreye tek listeyle aday olarak giren Osman Güder, "Bu tür görevler manevi olarak taşın altına elini değil, bedeni koyabilecek görevlerdir. Kul nezdinde, Allah nezdinde sorumluluğu olan, mesuliyeti olan görevlerdir. 8.5 yıldan beri büyük bir özveriyle ve fedakarlıkla yapılan destansı bir mücadelenin neferi olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Bu destanı yazan aziz milletin kendisidir" dedi.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ise, "Küçük hesaplar peşinde koşmamak zorundayız. Türkiye'de her iki kişiden birinin oyunu alan AK Parti, şu veya bu cemaatin, hizbin partisi olamaz. Hiç bir kadro teşkilatımızın, hiç bir birimi şu veya bunun adamı olamaz. Hepsi AK Parti'nin, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın adamıdır. Kendisine pay biçmeden. rol kesmeden, beklentiye girmeden, hesap içinde hesap yapmadan, kardeşlerimizin omzuna basmadan, vakarımıza, izzet ve onurumuza halel getirmeden, incitmeden, incinmeden, kardeşlik hak ve hukukuna saygılı davranarak, koşmak zorundayız. Sadece Allah rızası için, sadece aziz milletimizin ve insanlığın bağrında kor gibi yanan ateşi söndürmek aşkıyla, İbrahim için yakılmış ateşi söndürmeye giden karınca gibi dur durak bilmeden, off demeden gayret sarf etmek zorundayız. Bu bizim üzerimizde bir yüktür. Bu bir vebaldir. Bu kutsal bir sorumluluktur. Açıkça ifade edeyim ki, bu yolculukta, bu süreçte her kim hırsının, kişisel egolarının, şahsi istek ve arzularının kurbanı olursa, her kim teşkilat içindeki ahenge halel getirecek söz ve davranışlarda bulunursa, kardeşler arasına kin, nefret ve öfke tohumları ekerse, parti içi gruplaşmalara, hizipleşmelere, ayrılığa, gayriliğe neden olacak tavırlara girerse, her kim bütün gücü ve enerjisini aziz milletimizin alın teri ve duası olan bu aracın el frenini çekerse en hafif deyimle vebal içindedir. Bu vebalin hesabını Allah'a veremezler" şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın ise, "Türkiye her geçen gün biraz daha gelişiyor. bu coğrafyasında, İslam coğrafyasında ve dünya coğrafyasında bütün zulümlerin önüne geçilebilmesi için Türkiye'nin manen ve madden çok gelişmesi lazım. AK parti kadroları bunu için uğraşıyor" dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, "Bu ülkenin kurucuları arasında kendilerini gösterenlerin, maalesef kendi aralarında bur dayanışmanın, birlik ve beraberliğin tesis edilemediğine şahit olduğumuz bu partinin hizmet için ne kadar umut olacağını sizler daha iyi biliyorsunuz. Bunların değil iktidara gelmek, kendi varlıklarını bile korumaktan aciz olduklarını görmekteyiz" şeklinde konuştu.

AK Parti'nin iktidara gelmesi ile birlikte Türkiye'nin dünyanın yıldızı olduğunu söyleyen AK Parti Malatya Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Öznur Çalık ise, "Herkesin gözü kulağı Türkiye'de. Herkesin gözü ve kulağı Recep Tayyip Erdoğan'da. Herkesin kulağı bu yiğitte. Biz korkmadan yolumuza devam ettik. Atın iyisine doruk, yiğidin iyisine Recep Tayyip Erdoğan derler. Bizim yıldızımız, bizim fatihimiz. İşte biz bu yıldızı ve bu partiyi daha çok parlatmak zorundayız. Hani dediler ya, 28 Şubat bin yıl sürecek diye. İşte biz de iddia ediyoruz, AK Parti süreci, düşüncesi, misyonu bin yıl sürecek. Artık Türkiye'de ne ekonomi, ne siyaset eskisi gibi değil. Hem siyasi ve hem de ekonomik istikrarı yakaladık" ifadelerini kullandı.

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati ise yaptığı konuşmasın da, Başbakan Erdoğan'ın dindar nesil yetiştirme sözlerini tekrarlayarak, "Dindar olmaktan, dindar nesil yetiştirmekten ve onun türevi olan samimi, düzgün, yürekli, gönüllü insanlar yetiştirmekten büyük bir keyif alacağız. Çünkü, bu ülkeyi, bu toplumu, bu milleti, bu coğrafyayı ayağa kaldıracak olan dindar nesillerdir ve dindar nesillerin yöneteceği ülkelerdir, hükümetlerdir" şeklinde konuştu.

Nebati, Malatya'nın büyükşehir olmayı hak ettiğini ve yasal düzenlemenin bu yıl yapılacağını söyledi.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından seçimlere geçildi. Osman Güder başkanlığındaki AK Parti Malatya Merkez İlçe Yönetim Kurulu'na giren isimler şu şekilde; Abdulvahap Kılıç, Ali Palancı, Ali Polatbaş, Arif Tutal, Ayhan Baran, Bilge Karaaslan, Canan Candan, Celal Aksaç, Erdoğan Özpolat, Gökmen Yağlıcı, Habibe Polat, İbrahim Çığrık, Mehmet Haskul, Mehmet Geçkil, Mehmet Tosun, Mustafa Dağdelen, Muzaffer Yılmaz, Ömer Tatar, Rabia Diri, Recep Ünver, Recep Akkuş, Rıdvan Budak, Sadık Güven, Selami Zorver, Selim Kurtulmuş, Şener Alparslan Zarıçlar, Şeniz Ayaz, Şükrü Özdemir ve Yusuf Günay.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 486
Bu Ay : 7283
Toplam : 7283

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom