Turgut Özal Tabiat Parkı Hayata Geçiyor

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Turgut Özal Tabiat Parkı'nın inşaatına bu yıl başlanacağını söyledi.

Turgut Özal Tabiat Parkı Hayata Geçiyor Malatya Haber

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık beraberinde AK Parti Başkan Yardımcısı Murat Turgut ve partililerle birlikte Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü'ne ziyarette bulundu. Çalık, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürü Fehmi Yüksel'den kurumun Malatya'daki projeleri hakkında bilgi aldı.

Çalık, "Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın 15. Bölge Müdürlüğü, Malatya'da kuruldu ve Malatya'ya yeni atanan bölge müdürümüzü ziyaret ediyoruz. Bölgemizin var olan sorunlarını tespit etmek ve çözüm için siyasiyer olarak elimizden gelen desteği vermek için buradayız.

Bölgelerimize baktığımız zaman özellikle il sayısı hiç bir bölgede yoktur. Türkiye'nin yüzde 20'sini kapsayan il Malatya bölge müdürlüğüne bağlı. Başta Malatya olmak üzere Gaziantep, Elazığ, Adıyaman, Sivas, Diyarbakır, Tunceli, Kahramanmaraş,

Kilis, Siirt, Şırnak, Mardin, Batman ve Şanlıurfa dahil olmak üzere bu iller Malatya Bölge Müdürlüğüne bağlı durumdalar" dedi.

Turgut Özal Tabiat Parkı'nın Malatya'ya kazandırılması konusundaki çalışmaların sürdüğünü belirten Çalık, "Yapmış olduğumuz girişimler sonucunda Tabiat Parkı'nın Proje ihalesi yapıldı. Projesi tamamlandı. Şuanda yapım ihalesi de 2011 sonu itibariyle tamamlanmış vaziyette. İnşallah inşaatına 2012 yılı içinde başlanacak ve Malatya'ya gelen yerli ve yabancıların gezebilecekleri ve dinlenebilecekleri Orduzu Pınarbaşı alanını İnşallah kazandıracağız.

Şuanda Özel İdare bütçesine yaklaşık 2.8 milyon TL bütçe aktarıldı. Bununla birlikte av hayvanları ve avlaklarla ilgili çok önemli çalışmalar var. Türü tükenen hayvanlardan yaban keçisi, yaban koyunu ile ilgili çalışmalar var. Biz bunları takip ediyoruz" diye konuştu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürü Fehmi Yüksel, bölgelerine 14 ilin bağlı bulunduğunu söyleyerek, Malatya ilinde toplam 79 personel olduğunu kaydederek, amaçlarının bölgenin doğasını iyileştirmek, tabiat parklarının daha da rantabl hale getirmek olduğunu kaydetti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 853
Bu Ay : 4410
Toplam : 4410

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom