Sahte Deterjan İmalathanesine Baskın

Malatya'da Türkiye genelinde yaygın olarak kullanılan deterjan markalarını sahte olarak üretildiği imalathaneye baskın düzenlendi.

Sahte Deterjan İmalathanesine Baskın Malatya Asayiş

Emniyet'ten verilen bilgiye göre, 155 Polis İmdat hattına ismini açıklamayan bir şahsın Özalper Mahallesinde camları gazete kağıtları ile örtülü dükkanda sahte deterjan imalatı yapıldığı yönünde verilen ihbar üzerine Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri ile Belediye, Maliye, Çevre ve Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından imalathaneye toplu halde baskın düzenlendi. 

İmalathanede yapılan arama ve incelemede, Türkiye genelinde yaygın olarak kullanılan çeşitli markalara ait 164 adet boş kutu, 4 adet dolu halde kireç önleyici, 1 adet elektrikli paketleme makinesi, 1 adet hassas tartı, 2 adet plastik el küreği, 1 adet ağaç saplı kürek, 4 adet 20 kilogramlık deterjan, 2 adet 50 kilogramlık tuz, 1 koli ürünlerin üzerine yapıştırmakta kullanılan stiker bulundu. Malzemelere mahkeme kararı ile el konuldu.

Kaçakçılık ekipleri olayla ilgili olarak şüpheliler B.Ö ve M.Ö isimli şahısları yakaladı. Bu şahısların kullanmış olduğu araçta yapılan yine yaygın olarak kullanılmakta olan markalara ait 43 adet dolu kireç önleyicisi ve dolu halde 2 adet 6 kilogramlık deterjan bulunarak el konuldu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 17
Bugün : 786
Bu Ay : 1409
Toplam : 1409

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom