'Dünyanın Pili Bitmesin'

Malatya'da örnek bir esnaf, "Doğanın pili bitmesin" sloganıyla başlattığı kampanyada 15 günde yaklaşık bin adet atık pil topladı.

'Dünyanın Pili Bitmesin' Malatya Ekonomi

Malatya'da örnek bir esnaf, "Doğanın pili bitmesin" sloganıyla başlattığı kampanyada 15 günde yaklaşık bin adet atık pil topladı.

Tecde Mahallesi'nde esnaflık yapan Ali Yiğit, çevreye gelişigüzel atılan kullanılmış atık pillerin toplanması için başlattığı atık pil toplama kampanyasına gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirtti. Yiğit, atık pillerin doğaya çok büyük zararlar verdiğini, bu nedenle atık pillerin toplanmasının bir kampanya eşliğinde yapıldığında çok güzel sonuçlar aldığını söyledi.

Başlatmış olduğu atık pil toplama kampanyası ile 15 günde yaklaşık bin adet atık pil topladığını, 20 atık pil getirene kitap hediye ettiğini ifade eden Yiğit, çocukların atık pil getirmeleri halinde çevreye olan duyarlıklarından dolayı yemek ikram ederek ödüllendirdiğini söyledi. Yiğit, atık pil toplama işlevinin okullarda kampanya ile sürdürülmesi halinde çok verimli sonuçlar alınacağını belirtti.

Belediye ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yapılacak ödüllü atık pil toplama kampanyasının başlatılması halinde atık pillerin doğaya atılmasının önleneceğini belirten Yiğit, Çevre Müdürlüğü'nün her camiye atık pil toplama kutuları bırakmasının da bu konuda atılan çok önemli bir adım olduğunu söyledi. Yiğit, din görevlilerinin de konuya hassasiyet göstererek cemaatin atık pil konusunda bilgilendirilmesi halinde çok güzel sonuçlar alınacağı kanaatinde olduğunu kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom