Proje Bölgeye Canlılık Kazandıracak

Malatya merkez Konak Mahallesi'nde uygulanacak olan Horata Vadisi projesinin bölgeye canlılık getireceği bildirildi.

Proje Bölgeye Canlılık Kazandıracak Malatya İlçe

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe komisyonu üyesi Mustafa Şahin beraberinde Merkez İlçe başkanı Osman Güder, İl Başkan yardımcısı Hakan Kahtalı, belediye başkan yardımcısı Ertan Mumcu, il genel meclis üyeleri ve teşkilat mensuplarıyla birlikte merkeze bağlı Konak mahallesini ziyaret etti.

Konak Mahalle esnafını ziyaret eden Milletvekili ve teşkilat mensupları sonrasında Konaklılarla bir araya gelerek mahallenin sorunları hakkında bilgi aldı.

Burada konuşan Milletvekili Mustafa Şahin, "Hakkaniyet ölçüleri içerisinde hizmet vermek zorundayız. AK Parti kurulduğu günden bugüne halkımızın sevgisini kazanmıştır ve o tarihten bugüne genel başkanımızın o dik duruşunu düzgün ilkeli tavırlarını halkımız benimsemiştir ve 3 Kasım 2002'den bugüne kesintisiz desteklemiştir. Bizden önce hiçbir siyasi parti bu kadar uzun süre iktidarda kalamamıştır, İktidar onlara nasip olmamıştır" dedi.

Her şeyin bedeli olduğu gibi bu iktidarın da bedeli olduğunu söyleyen Milletvekili Şahin, "2002 ye geldiğimizde AK Partiyle birlikte çağ atlamıştır. Dönüp geriye baktığımızda hamdolsun kirli bir izimiz olmamıştır, yamukluğumuz olmamıştır."ifadelerini kullandı.

Konak beldesinin merkeze bağlanmasından sonra hizmet alımında sıkıntıların asgariye indiğini belirten Şahin, belediyenin çalışmalarını takdir ettiğini büyük şehirle birlikte hizmetlerin artarak devam edeceğini söyledi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Osman Güder de konuşmasında" Bizler AK Parti olarak 9 yılı bitirip 10.yılda yine iktidardayız. Sayın Başbakanımız Türkiye genelinde halkla beraber siyaset yapmayı kendisine şiar edinmiştir ve siyasetine halka beraber halkın istekleri ve direktifleri doğrultusunda devam etmiştir. Fırsat buldukça merkez ilçe teşkilatı olarak milletvekilleriyle birlikte mahallelere giderek vatandaşlarımızın sıkıntılarını yerinde tespit etmeye çalışacağız" şeklinde konuştu. 

Belediye Başkanı Ertan Mumcu ise" Başlangıçta Konaklılarımızın mahalle olmasını yadırgamasına rağmen ama ben inanıyorum ki ilerleyen süreçte Malatya Belediyesinin Konağa verdiği hizmetlerle yadırganan bu durum yerini hoşnutluğa bırakmıştır "dedi.

Mumcu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Konakta inşallah bu sene meydan düzenleme çalışması gerçekleştireceğiz. İstimlak ve kamulaştırma yapılması gereken yerler var. Bu projeyi bu sene hayata geçiririz.

Konakla ilgili konuşulacak en güzel şey belediyemizin "Horata Vadisi" projesi olacaktır. Eğer bu proje hayata geçerse buranın Malatya'daki algılanışı ve Malatyayla olan irtibatı ve Konaktaki hemşerilerimizin bölgede oluşacak dönüşümden dolayı her anlamda kazançlı çıkacakları Malatya'nın yüzünü değiştirecek bir proje olacaktır. Horata vadisi projesini Konakla bir bütün olarak ele alıyoruz. Değişik projeler hazır. Mülk sahipleriyle olan görüşmeler devam ediyor. Sorun çıkmazsa önümüzdeki 3- 5 yıl içerisinde doğunun en büyük en prestijli modern bir alt merkezi oluşacaktır.

İlköğretim çağındaki çocuklarımızın etüd ve eğitim ve dersane takviyesi alması anlamında ciddi bir talep vardı. Bu talepleri göz önünde bulundurarak belediye binası olarak kullanılan yeri okuma ve eğitim merkezi haline dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Kültür müdürlüğü bünyesinde öğretmen arkadaşlarımızı istihdam ederek buradaki ilköğretim çağındaki çocuklarımıza takviye amaçlı okuma ve eğitim merkezi olarak sizlerin hizmetine sunacağız."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 680
Bu Ay : 5874
Toplam : 5874

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom