Malatya'lı Muaythaiciler İddialı Döndü

Federasyonumuzun2012 Faaliyet programında yer alan Doğu Anadolu Bölgesi Gençler ve Büyükler Bay ve Bayanlar Muay Thai Şampiyonası Erzincan"da düzenlendi.

Malatya'lı Muaythaiciler İddialı Döndü Malatya Spor

11-12 Şubat tarihlerinde Erzincan Yıldırım Akbulut Spor Salonu yapılan şampiyonaya Doğu Anadolu Bölgesine bağlı, Bingöl,Bitlis, Iğdır, Erzincan, Elazığ, Kars, Malatya katıldı.

Muaythai Federasyonu 2012 yılı faaliyet programında yer alan büyükler-gençler (bay, bayan)  kategorisinde Malatya'yı bir idareci ve antrenör ile 16 sporcu katıldı. Söz konusu şampiyona ile ilgili Malatya Mauythai İl Temsilcisi Hüseyin Yalıçın konu ile ilgili yapmış olduğu basın açıklamasında:

"Zor kış şartları ve maddi imkansızlıklara rağmen antrenör ve sporcularımızın azimli çalışmaları sonucunda ilimize; 60 kg'da  Mehmet İhsan Derme gençler kategorisinde 1.lik, 60 kg'da Oğuzhan Yılmaz 2.lik, 57 kg'da Muhammed Ömer Özdilek 2.lik, 75 kg'de Alişan Ünal 2.lik getirmişlerdir. Büyükler kategorisinde ise 57 kg'de Tayfun Dönmez 1.lik, 75 kg'da Enes Karakuş 1.lik, +86 kg'da M. Furkan Çığrık 1.lik, 63,5 kg'da Abdullah Korkmaz 2.lik, 86 kg'da Mehmet Bal Tutan 2.lik  ve Vekil Menek 3.lük getirmişlerdir. Bayanlar kategorisinde ise 67 kg'da Habibe Boğdu 1.lik getirmiştir. " dedi, devamında da, Antrenör Hasan Basri Karakuş'u  ve sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Antrenör Hasan Basri Karakuş ise "İstikrarlı devam eden antrenmanlarının sonucunda hakettikleri başarının sonucu olan derecelerin Türkiye Şampiyonası'nda da devamını getirmek istediklerini bildirdi. Muaythai sporunun ilimizde gelişimi ve tanıtımı açısından bu tür faaliyetlerin aralıksız devam etmesini belirtti. Şampiyonaya katkılarından dolayı başta il müdürlüğüne  ve il temsilcisi Hüseyin YALÇIN'a teşekkür ettiklerini  söyledi.Türkiye şampiyonalarında da  katkılarının devamını  arzu ettiklerini belirti. "

Şampiyonayı izlemek üzere Federasyon Asbaşkanı Okşar Taştan, Yönetim Kurulu Üyesi Dünya Uyuşturucu ile Savaşan Sporcular Federasyonu Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak katıldı.

Muaythai Federasyonu Teknik Asbaşkanı Okşar Taştan açılışta yaptığı konuşmada; böyle bir şampiyonanın Erzincan'da yapılmasından memnunluk duyduğunu, Federasyonumuzun sporcu sayısının otuz bin sporcuya ulaştığını ifade ederek; "Sporcu sayımız her geçen yıl daha da artıyor. Bu sporun daha da gelişmesi amacıyla şampiyonalar ve etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz" dedi.

 Kaya Muzaffer Ilıcak ise kurdukları Dünya Uyuşturucu ile Savaşan Sporcular Federasyonu ile tüm etkinlikleri takip ederek kötü alışkanlıklarla her yerde savaşacaklarını çocuklarımızın en iyi dostu spor diye ifade etti.

İlk gün eleme müsabakalarının yapıldığı şampiyona, ertesi gün final müsabakaları ile sona erdi. Finalde ilk dörde giren sporculara madalya verildi. Bölge şampiyonasında1. Olanlar Mart ayında düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası'na katılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 320
Bu Ay : 5514
Toplam : 5514

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom