İstatistiki Bilgi Sistemi Sunumu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Malatya Bölge Müdürlüğü Konu Uzmanları İl ve İlçe Müdürlüğü veri giriş elemanlarına İstatistik Bilgi Sistemi hakkında sunum yaptı.

İstatistiki Bilgi Sistemi Sunumu Malatya Haber

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Karakavak Hizmet Binası Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hamit Aygül, Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürü Hüseyin Avni Dizman, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür Vekili Akif Canal, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdür Vekili Vahap Şahin, TUİK Konu Uzmanları ile il ve ilçe veri giriş elemanları katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hamit Aygül, toplantının açılışında yapmış olduğu konuşmada "Türkiye istatistik kurumu ülkenin ihtiyaç duyduğu alanlarda veri ve bilgileri derleyip değerlendirmekte ve sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaktadır.

Bizde kurum olarak tarımsal konularda İstatistik Kurumu ile beraber çalışmaktayız. Tarımsal veriler, tarımsal faaliyetlerle uğraşan kesimin satın alma gücünde ve ekonomik refahında zaman içinde meydana gelen değişmelere ilişkin hesaplamalar yapabilmek amacı ile derlenmektedir.

Bölgemizde Tarımsal yatırımlar ve üretim planlamaları yapılırken bizlerin hazırlamış olduğu bu veriler karar vericilere ışık tutmaktadır. Bizler hala kurum bazlı tahminler yapmaktayız. Tarımsal İşletme Kayıt Sistemi ile işletme bazlı tahminler yapacağız. İşletmelerin tümünü sisteme aktardığımızda daha sağlıklı veriler elde etmiş olacağız. Özverili çalışmalarından dolayı tüm veri girişi yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

TUİK Malatya Bölge Müdürü Hüseyin Avni Dizman ise, "Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile tarımsal istatistik çalışmalarında paydaş kurumlarız. Tarımsal istatistikleri sizlerin yardımlarıyla yapıyoruz. Avrupa Birliği uyum yasalarında tarımsal veriler çok önemli bir yer tutmaktadır.

Tarımsal İşletme Kayıt Sistemine tüm parseller aktarıldığında daha sağlıklı tarımsal veriler elde etmiş olacağız. Bu da sizlerin özverili çalışmalarıyla olacaktır. Bu tarımsal istatistiki veriler de ülkemizin ve bölgemizin karar alıcılarına ışık tutacaktır "ifadelerini kullandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 7
Bu Ay : 7
Toplam : 7

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom