Şampiyona Malatya'da Yapılacak

Çim Hokeyi Avrupa Kulüpler Şampiyonası'nın yapılacağı Yeşiltepe Spor Salonunda hazırlıklar tamam.

Şampiyona Malatya'da Yapılacak Malatya Spor

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, Çim Hokeyi Avrupa Kulüpler Şampiyonası'nın yapılacağı Yeşiltepe Spor Salonu'nda inceleme yaparak, basın mensuplarına bilgiler verdi.

Yeşiltepe Spor Salonu'nda Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen, Tesisler Şube Müdürü Ahmet Yücel ve Anadolu Ateşi Çim Hokeyi Takımı kulüp başkanı Savaş Yılmaz'ın katılımıyla bir açıklamada bulunan Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, Malatya'nın şampiyonaya hazır olduğunu söyledi.

Fındıklı, müsabakaların oynanacağı Yeşiltepe Salonu'nda bütün hazırlıkların tamamlandığını kaydederek, "17-19 Şubat'ta Avrupa Erkekler Kapalı alan Çim Hokeyi Avrupa Şampiyonası Malatya'da yapılacak. Anadolu Ateşi'nin başarılı sonuçlar alması bu şampiyonayı Malatya'ya getirdi.

2012 Avrupa Şampiyonası'nın Türkiye temsilcisi oldular. Avrupa'da yapılması planlanan bir şampiyona idi. Biz kulübümüzün başvurusu ve federasyon başkanımızın da katkılarıyla Yeşiltepe salonumuzun bilgilerini gönderdik ve şampiyonayı Malatya'ya aldık. İlyas Mahallesi'ndeki salon bitmeyince Yeşiltepe'yi uluslar arası müsabakalar yapılacak standartlara kavuşturduk. Salonumuzu her yönüyle elden geçirdik. 60 bin TL bir ilave ve tadilatla salonumuzu uluslar arası müsabaka yapılacak hale getirdik. Protokol tribünü, basın tribünü yaptık. Saha zeminin komple değiştirdik. Soyunma odaları değiştirildi, kafeterya yapıldı" dedi.


Cuma günü açılış töreniyle müsabakaların yapılacağını ifade eden Fındıklı, "Cuma günü açılış törenimizi yapacağız. Three Rock Rovers (İRLANDA), Anadolu Ateşi SC (TÜRKİYE), ABC Team (FİNLANDİYA), Sagene (NORVEÇ), RHC Locomotiv 1929 (BULGARİSTAN), Batumi HC (GÜRCİSTAN) takımları şampiyonaya katılacak.

Müsabakalarımız 3 gün sürecek. Şimdiden Anadolu Ateşi kulübümüze ve Malatya'ya gelecek bütün takımlarımıza başarılar diliyorum" diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 62
Bu Ay : 6859
Toplam : 6859

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom