MHP Darende İlçe Başkanlığı Seçimi

Malatya'nın Darende ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ilçe başkanlığı için iki adayın yarıştığı bildirildi.

MHP Darende İlçe Başkanlığı Seçimi Malatya İlçe

Esnaf Kefalet Kooperatifi Salonu'nda gerçekleştirilen kongre ve seçimde, Divan Başkanlığı'nı Mehmet Erdem yaptı. Faaliyet raporu ve mali raporu Yaşar Özer okudu ve oylamaya sunulup kabul edildi.

Kongrede, ilçe başkan adayı Mehmet Koca Aslan ilk sözü aldı. Aslan, "14 yaşından beri davamızın içerisindeyim. Şimdi de Darende başkanlığına adayım.Teşkilatçılığımızı konuşturup davamızı hak ettiği yere getireceğiz" dedi. Daha sonra kürsüye gelen mevcut başkan İbrahim Ateş ise, "Sadece iyi gün değil kötü gün dostu olduğumuzu göstereceğiz. Sizler şan şöhret makam değil, dava insanısınız. Burada sandıktan çıkacak sonuç ne olursa olsun birlik beraberlik içinde ata sporumuzda olduğu gibi kucaklaşacak kol kırılsa yen içinde kalacaktır" ifadelerini kullandı.

MHP Malatya il başkanı Arif Yıldız da konuşmasında, "Daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. İslam coğrafyasının dahi MHP İktidarına ihtiyacı var" diyerek, özetle şunları söyledi: "Rahmetli Abdulhamit Han'a gitmişler, istediğin parayı verelim, borçlarınızı sileyim diyor.Abdulhamit Han kanla alınan yer kanla verilir deyip satmıyor. Fakat Filistinliler toprakları sattılar, şimdi sattıkları İsrailliler kendilerini öldürüyor. Şimdi GAP'ın çoğu satılıyor. Başbakan'a soruyorlar ne diyor toprak
satılıyor da yanında mı götürüyor diyor. Şimdi ülke bu sıkıntılarla uğraşıyor.

Şimdi davamıza sahip çıkıp tüm ülkücülere ve insanımıza ulaşmamız lazım. Milliyetçi Hareket Partisi'nde menfaat yoktur. Millet Davası ve İslam davası vardır. Bunlara ders verebilmek için güçlü olmak lazım. Bu nedenle birlik olup Darende belediye başkanlığını istiyorum. Partimize katılan 20 ye yakın arkadaşımız var. Onlar da kutlu bir davaya geldiler. Allah bu kutlu davaya hizmet ettikleri için ecrini verecektir"ifedelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra MHP'ye katılanlara kürsü önünde rozetleri takıldı ve toplu resim çekildi.
Daha sonra seçime geçildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 283
Bu Ay : 8342
Toplam : 8342

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom