Hekimhan'da İçme Suyu Sorunu Bitiyor

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Hekimhan ilçesinde yaşanan ve özellikle de yaz aylarında büyük bir sorun olan içme suyu probleminin çözülmesi noktasında sona gelindiğini ifade etti.

Hekimhan'da İçme Suyu Sorunu Bitiyor Malatya İlçe

Öz yaptığı yazılı açıklamada, "Yapılan girişimler sonucunda 2011 yılında İller Bankası ile başlattığımız çalışmalarla konu ile ilgili olarak o bölgede teknik heyetler inceleme ve çalışmalar yapmıştır. Akabinde İçişleri Bakanlığı, DSİ Genel Müdürlüğü, DPT Müsteşarlığı ile görüşmelerimiz olmuştur.

Bu çalışmalarımıza ara vermeden ve hiçbir zaman da politik bir malzeme aracı olarak görmeden bunu yaptık. İller Bankası Genel Müdürlüğümüzle de yapılan en son görüşmeler sonucunda bugün gelinen noktada içme suyu proje uygulanabilir belgesinin kendilerine yeni teslim edildiğini, hemen proje yapım ihalesine çıkılacağını, projenin finansmanının 240 bin TL olduğunu, yüzde 75'lik kısmı olan 180 bin TL'nin İller Bankası'nın yıllık karından ayrılan ödenekten, yüzde 25'lik kısmı olan 60 bin TL'nin ise İller Bankası'ndan alınacak krediden karşılanacağını bize bildirildi.

Proje uygulama bedelinin de kesin olmamakla birlikte 7 milyon TL civarında olması tahmin ediliyor. Bu bedelin de yüzde 90'ı da hibe şeklinde karşılanacaktır. Söz konusu projenin ihalesi yakın zamanda yapılacak olup, proje bu yılın Ekim ayına kadar da tamamlanacaktır. Projenin bitiminden sonra da hemen yapım ihalesinin gerçekleştirilecek ve kısa sürede de Hekimhan'ın su probleminin çözülecek" dedi.

Öz, Hekimhan Belediyesi'nin içmesuyu için aylık ortalama 50 bin TL ödeme yaptığını belirterek, yeni projenin hayata geçmesi ile birlikte Hekimhan Belediyesi'nin yılda 600 bin TL tutarındaki bir kaynağı başka hizmetlerde kullanacağını kaydetti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 618
Bu Ay : 1136
Toplam : 1136

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom