9 Şubat Türkiye Gündemi

9 Şubat 2012 Türkiye Gündemi

9 Şubat Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 12.30'da 81 ilin valileriyle Çankaya Köşkü'nde bir araya gelecek, saat 17.30'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kabul edecek.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.30'da Türk Ocakları Genel Başkanı Nuri Gürgür'ü Başbakanlık merkez binada kabul edecek, saat 12.15'te ÖNDER Genel Başkanı Hüseyin Korkut'u kabul edecek.

TBMM gündemi
- TBMM Genel Kurulu'nda saat 13.00'te Meclis İçtüzüğü değişikliği teklifi görüşülecek.

- TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu, saat 10.00'de kamuoyunda 2/B olarak adlandırılan Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun Tasarısı görüşülecek.

- TBMM Sağlık, Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, saat 14.00'te işkolu barajının yüzde 3'e indirilmesini öngören Toplu İş İlişkileri Kanunu Tasarısını ele alacak.

- TBMM İçişleri Komisyonu, saat 11.00'de yurt dışında yaşayan vatandaşların oy kullanmalarıyla ilgili düzenlemeleri içeren Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılmasına Dair Tasarıyı görüşecek.

- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, saat 11.00'de emekli maaşlarının intibakını düzenleyen Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısını ele alacak.

- TBMM Dışişleri Komisyonu, saat 11.00'de bazı uluslararası anlaşma ve sözleşmelerin onaylanmasına uygun bulunduğuna dair kanun tasarılarını görüşecek.
- MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, basın toplantısı yapacak.

Başbakan yardımcıları ve bakanların faaliyetleri
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Wow Convention Center'da saat 13.30'da, Avrupa Birliği Komisyonu Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle ve Avrupa Birliği Komisyonu Enerji Komiseri Günther Ottinger ile bir araya gelecek.

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Hilton İstanbul Convention Center'da saat 10.00'da, Dünya Engelliler Raporu Tanıtım Toplantısı'na katılacak

- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul'da saat 11.00'de, TÜYAP'ta düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMITT) Fuarı'nın açılış programına katılacak. Günay, saat 19.00'da Van Gogh sergisinin açılışına, saat 21.00'de Dördüncü Otelpuan Ödülleri törenine katılacak.

- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, saat 13.30'da, İstanbul Ticaret Odası meclis toplantısına katılacak.

- AB Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış, saat 08.30'da AB İnsani Yardım ve kriz Müdahale Komiseri Kristalina Georgieva onuruna bakanlıkta kahvaltı verecek, saat 12.30'da İstanbul'da CNR Fuar Merkezi'nde "Collecition Premiere İstanbul"un açılışını yapacak, saat 13.30'da Avrupa Komisyonu komiserleri Stefan Füle ve Günter Öttinger'le dörtlü zirvede bir araya gelecek, saat 17.30'da JW Marriot Otel'de valiler toplantısına katılacak.

- YÖK Genel Kurulu, saat 09.00'da Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in başkanlığında toplanacak.

- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 12.30'da ASKİ Beştepe Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilecek 6. Su ve Kanalizasyon İdareleri istişare toplantısına katılacak.

- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, saat 11.00'da Batıkent-Sincan ve Kızılay Çayyolu metroları sözleşme imza törenine katılacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 10.00'da organize sanayi bölgelerini gezecek.

- HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, saat 11.00'da Çelik İş Sendikası Başkanı Feridun Tankut'u parti genel merkezinde kabul edecek, saat 12.30'da Karayolları Trafik ve Can Güvenliği Araştırma Derneği üyelerini kabul edecek, saat 15.30'da partisinin MYK toplantısına başkanlık edecek, saat 18.30'da Swiss Otel'deki İran İslam Cumhuriyeti resepsiyonuna katılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Hayatını kaybeden Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Nuri Otay, İstanbul Levent Camii'nde öğle namazını müteakiben gerçekleştirilecek cenaze töreninin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na toprağa verilecek.

- Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi üyeleri, Beyoğlu'nda saat 10.00'da, Sakarya Pamukova'da 41 kişinin ölümüyle sonuçlanan hızlı tren kazasına ilişkin değerlendirme toplantısı yapacak.

- CHP Kadıköy İlçe Başkan Adayı Reşat Şahin Öztürk, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda saat 13.30'da basın açıklaması yapacak.

- BBP Genel Başkan Yardımcısı ve 12 Eylül Mağduru Ülkücüler Komisyonu Başkanı Remzi Çayır beraberinde komisyon ile birlikte, saat 14.00'da AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'yi ziyaret edecek.

- Ankara Barosu Başkanı Av. Metin Feyzioğlu, saat 11.00'da yeni Adliye binasının kurulacağı Ankara Toptancı Hali'ni ziyaret edecek.

- Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, saat 11.00'da belediye ek hizmet binasında basın toplantısı yapacak.

- Keçiören Belediyesi, saat 19.00'da zabıta haftası dolayısıyla Keçiören Belediyesi Halil İbrahim Sofrası İl Kalaba'da etkinlik düzenleyecek.

- Evrensel Hafızlar Derneği, saat 17.00'da "Kuran-ı Kerim'i ve hafızlığı en güzel kim anlatacak" konulu yarışma düzenleyecek.

- Gazi Üniversitesi Kooperatifçilik Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından, saat 10.00'da Memur-Sen Konfederasyonu Genel Merkezi'nde "Yeniden Yapılan Sağlık Sektöründe Tüketici Odaklı Çözüm Arayışları Çerçevesinde Sağlık Kooperatifçiliğinin İrdelenmesi ve Türkiye İçin Bir Model Önerisi" konulu panel düzenleyecek.

- Türk Tabipler Birliği Merkezi Konseyi, saat 11.00'da TTB merkez binada basın toplantısı düzenleyecek.

EKONOMİ GÜNDEMİ
--------------------------------------
- Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, İstanbul Bağcılar'daki Holiday Inn Otel'de saat 16.00'da, Yunanistan ve Türk turizmciler ile bölgenin ticaret odası başkanlarının katılımıyla düzenlenecek "Turizm" konulu konferansa katılacak.

- Microsoft Türkiye'nin KOBİ'leri bilişim teknolojileri ile uluslararası alanda rekabet güçlerini nasıl artırabileceği yönünde bilgilendirmek üzere düzenlediği "Gelecek ile Buluşma" seminerlerinin üçüncüsü, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen'in katılımıyla Konya'da gerçekleştirilecek. Konya Ticaret Odası'ndaki seminer öncesi, saat 13.15'de basın toplantısı düzenlenecek.

SPOR GÜNDEMİ
----------------------------
- Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasının açılış maçında Sivasspor, Beşiktaş'ı konuk edecek. Sivas 4 Eylül Stadı'nda oynanacak karşılaşma, saat 18.00'de başlayacak.

- Spor Toto Süper Lig'de 24. haftada oynanması gereken fakat kötü hava şartları nedeniyle ertelenen maçta İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Kardemir DÇ Karabükspor karşı karşıya gelecek. Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak maç saat 16.00'da başlayacak.

- Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında kendi sahasında oynayacağı Kayserispor maçının hazırlıklarını, saat 12.00'de basına kapalı yapacağı antrenmanla sürdürecek.

- Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında deplasmanda oynayacağı Kardemir DÇ Karabükspor maçının hazırlıklarına, saat 17.00'de basına açık yapacağı antrenmanla devam edecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 320
Bu Ay : 3764
Toplam : 3764

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom