Milletvekili Fındıklı Halk Gününe Katıldı

AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, haftanın nömetçi vekili olarak Halk Günü'ne katılıp, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Milletvekili Fındıklı Halk Gününe Katıldı Malatya Siyaset

Halk Günü'nden önce basın açıklaması yapıldı. İlk olarak konuşan AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Ankara temasları ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında düzenlenen İl Başkanları Toplantısı hakkında bilgi aktardı.

eçtiğimiz Cumartisi günü Ankara'da 5 milletvekili, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sami Payza ve kendisinin, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Bakan Cevdet Yılmaz ile görüşüldüğünü söyleyen Tüfenkçi, Malatya'nın yeni teşvik paketinde yer alması ve karayolları sorunlarıyla ilgili olarak görüşmeleri konusunda bilgi aktardı.

ülent Tüfenkçi, Malatya'nın nüfusunun 757 bin olup büyük şehir olmayı hak etmesiyle ilgili olarak bazı eleştirileri de cevapladı. "Malatya nüfus bakamından büyük şehir olsa ne olur olmazsa ne olur" diyenlere karşılık veren Tüfenkçi, "Malatya büyükşehir olsun, ne olup olmayacağı o zaman görülecek. O gün mahcup olacaklarını şimdiden söyleyebiliriz. Milletvekillerimizle, belediyemizle, teşkilatlarımızla bir bütün olarak Malatya'nın kalkınması ve
hak ettiği ilgi ve alakayı görmesi noktasında çalışmalarımız devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Emine Akkurt, Gençlik Kolları Başkanı Miraç Göçmez ve bazı parti yönetim kurulu üyelerinin yer aldığı basın açıklmamasında konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, Malatya'ya yapılan hizmetlerle ilgili, "Sivas duble yolu 30 kilometrede toprak altyapı çalışmaları bitti. Bu yaz köprüye kadar olan kısmın asfaltını tamamlayacağız. Bin 800 metrelik Doğanşehir Erkenek tüneli 600 metreyi aştı. Darende tünelinde karşılaşılan problem Erkenek tünelinde karşılaşılmadı.

Her ikisini 2013 sonunda belki de bitirmilmiş olacaktır " dedi. Mücahit Fındıklı, yeni teşvik çalışmalarıyla ilgili de, "Önceden bölgesel teşvikler sistemi olumuştu. Şimdi illerin sosyal gelişmişlik düziyine göre teşvik uygulanacak. Malatya da bu teşvik içinde yer alacaktır"diye konuştu.

Doğanşehir Küçük Sanayi Sitesi esnaflarının icralık olmalarıyla ilgili soruyu cevaplandıran Fındıklı, "Yaklaşık 25 yıldır kurulmuştur. 2007'deki ziyaretimde bu cenazenin kalkmasını istiyoruz dediler. Bakanlığın arşivlerine bizzat girerek dosyayı bulup, ihalesini yaptırdık. Kredisi ayarlandı. Yüzde 70 devlet, yüzde 30 vatandaş katkısı olacaktı. Vatandaş, yani esnaflar üzerine düşen parayı yatıramadılar. Sıkıntı bundan kaynaklanıyor" dedi.

Metoroloji Malatya Bölge Müdürlüğü'nün Elazığ'a kaydırılmasıyla ilgili soruyu da Fındıklı şöyle cevaplandırdı:

"Malatya'nın kalkınmasını bölge müdürlükleri üzerine kurmadık. Malatya'nın kalkınmasını ve büyümesini kendi iç dinamikleri üzerine kurduk. Kalkınmanın temeli bölge müdürlükleri olsaydı, bölge müdürlükleri bulunan Kahramanmaraş, Gaziantep'den daha çok büyürdü. Bölge müdürlükleri Elazığ'da, Malatya dinamikliği, sanayisi bakımından Elazığ'dan kat kat üstündür. Dolayısıyla kalkınmanın temeli, bizim yatırımımıza, sanayideki atılımımıza bağlıdır. Malatya'nın yatırımları kamu yatırımlarına bağlı değildir."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 964
Bu Ay : 2546
Toplam : 2546

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom