Özel İdareye Şirket Talebi

İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi bünyesinde hizmetlerin karşılanması için bir şirket kurulması ile ilgili raporu kabul etti.

Özel İdareye  Şirket Talebi Malatya Haber

İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi bünyesinde hizmetlerin karşılanması için bir şirket kurulması ile ilgili raporu kabul etti.

Malatya İl Genel Meclisi, Şubat ayı çalışmalarına Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs'ün başkanlığında toplanarak devam etti. Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs, Fransa Senatosu'nda Ermeni Soykırımı ile ilgili olarak aldığı karara tepki gösterek, Fransızların Kurtuluş Savaşı sırasında Türklere yazdırmış olduğu ağıtları yeni yazdırmaya çalıştığını belirtip, "Kınama aklımdan geçmişyor. Çünkü bunların hepsi hava, civa. Bizim düşmanımız Fransızlar değildir. Bizim düşmanımız cahilliktir, fakirliktir, tembelliktir.

Biz bunlara karşı savaşacağız. Bunlara karşı çalışmayla, ilimle. bir birimize sarılarak, bunlara savaş açacağız. Yoksa kınamakla bu işler olmuyor" dedi.

CHP Grup Başkanı Mustafa Mengüç ise, Fransa halkının senatodan alınan kararı kabullenmediğini belirterek, Fransa Anayasa Mhakemesi'ne dava açılığını, tepkilerin Fransa halkına değil, Fransa lideri Sarkozy yönetimine olması gerektiğini kaydetti.

İl Genel Meclisi, Merkez ilçe Hisartepe köyüne, Kuluncak ilçesi Çörmü köyüne, Darende ilçesi Nurkuyusu ve Karabacak köylerine birer adet sondaj açılması ile ilgili raporları kabul etti.

İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi bünyesinde hizmetlerin karşılanması için bir şirket kurulması ile ilgili raporu da kabul etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 740
Bu Ay : 2269
Toplam : 2269

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom