Yatarken Sobaya Kömür Atmayın

Malatya Belediyesi İtfaiye Müdürü Hanifi Acar, vatandaşları karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyurarak, "Yatarken sobanıza odun ve kömür atmayın" dedi.

Yatarken Sobaya Kömür Atmayın Malatya Haber

İtfaiye Müdürü Hanifi Acar, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamlada, "Malum kış ayındayız ve hemen hemen her gün Türkiye'nin dört bir yanında soba zehirlenmeleri yaşanıyor. Birçok vatandaşımızı bu vakalarda kaybediyoruz. Soba zehirlenmeleri nedeniyle Türkiye'nin dört bir yanında hemen hemen her gün ölümler yaşanıyor. Her gün televizyonlarda izliyoruz.

İlimizde de son günlerde yoğun bir kar yağışı gözleniyor. Değerli hemşerilerimizi böyle bir sıkıntıya mağruz kalmamaları için, tedbir almaları gerekiyor. Ben alacağımız tedbirleri kısaca şöyle sıralamak istiyorum. Birinci uyarı soba bacalarını mutlaka temizlenmesi gerekiyor.

Halen bugün itibariyle herhangi bir vatandaşımız soba bacasını temizlememişse, lütfen Malatya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne ulaşsınlar. 20 TL karşısında, baca temizliği yapıyor itfaiye ekiplerimiz. Sobayı çok uzun borularla bacaya ulaştırmaya çalışmayın.

En fazla iki dirsekle soba borularının bacaya ulaşmasını sağlayın ayrıca bunun haricinde yatmadan önce küçük çoüuğu olanlar hastaları olanlar, yatmadan önce gecelerde uzun olunca, odada ısı kaybı olmasın diyen son bir kez odun kömür aktaralım diyorlar. Bunu yapmasınlar yatmadan önce sobaya odun kömür yatmayın" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 426
Bu Ay : 4126
Toplam : 4126

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom