Bir Kitap, Bir Pil Hediye

Malatya'da bir esnaf, 20 adet kullanılmış atık pil getirene ''1 Kitap 1 Kebap'' hediye kampanyası başlattı.

Bir Kitap, Bir Pil Hediye Malatya Haber

Tecde Mahallesi'nde esnaflık yapan Ali Yiğit, işyerine kurduğu atık pil toplama kutusuna 20 kullanılmış atık pil getirene 1 kitap 1 kebap vereceğini belirtti.

Ali Yiğit, "Çevreye gelişigüzel atılan kullanılmış piller doğaya çok büyük zararlar vermektedir. Doğaya atılan bir kalem pil 4 metre kare toprağı işlevsiz hale getirdiği gibi 1 ton suyu'da kirletmektedir. Atık pillerin doğaya ve nihayetinde insan sağlığına verdiği zararlar halkımız tarafından pek te bilinmemektedir.

Atık pil konusunda malesef insanlarımız çok detaylı bilgiye sahip olmadıkları için kullanılan ve ömrü biten piller gelişigüzel atılmaktadır.Oysa atık piller evsel atık olmadığı için çöplerle
karıştırılmamalıdır" dedi.

Başlattığı kampanya ile atık pillerin çevreye atılmamasını önlemek ve kamuoyunun gündemine gelmesi için atık pil toplamayı bir kampanyaya dönüştürdüğünü belirten Yiğit, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Atık Piller Eczanelerde ve okullarda bulunan atık pil kutularında toplanmaktadır. Özellikle okullarda öğrencilere atık pillerin çevreye verdiği zararlar sık sık anlatılmalı ve atık pil toplama okullarda bir kampanya ile yapılmalı. Belediye Çevre Müdürlüğü her mahalle muhtarlıklarına bir adet atık pil toplama kutuları bırakmalı ve atık pillerin doğaya atılmasının zararları afişler ile anlatılmalı" diye konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 784
Bu Ay : 7930
Toplam : 7930

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom