Pütürge'de Kar Geçit Vermiyor

Malatya'nın Pütürge ilçesinde yüksek yerlerde bulunan köylerin şehir ile irtibatı tamamen kesildi.

Pütürge'de Kar Geçit Vermiyor Malatya İlçe

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet İşidoğru ve Pütürge İlçe Encümeni Battal Paşahan karla mücadele çalışmalarını yerinde incelediler. Battal Paşahan, kar yağışıyla ve yol açma çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, vatandaşın köylerde mahsur kaldığını, birçok köy okul öğretmenlerinin tatil için şehre gelemediklerini, hastası olanların beklediklerini ve sürekli kendisini telefonla aradıklarını belirtti. Paşahan,"Bu gün burada yapılan çalışmaları yerinde incelemek için geldik.

Akrepderesi yakınında bulunmaktayız. Burası grup yolu, 20'ye yakın köy yolumuz 15 gündür kapalı. Tepehan tarafında da 20'ye yakın köy yolu kapalı. Biz öncelikli grup yollarını açıyoruz. Bu grup yolu 4 defa açıldığı halde aralıklı yağan kardan ve tipiden dolayı tekrar kapandı. Kar fırsat vermiyor ki araçlar köy yollarına girsin. Ekiplerimiz gece gündüz özverili bir şekilde çalışıyor. Burada şuan 2 metrenin üzerinde kar var. Bir dozerimiz çığın altında kaldı. Can kaybı yok. Araçta hasar var. Bu bölgede yol
açma çalışmaları devam ediyor'' dedi.

Karla mücadele çalışmalarını yerinde görmek için geldiklerini söyleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet İşidoğru, "Yoğun kar yağısı nedeniyle Pütürge ilçemizde 37 köy yolumuz kapalı. Burada yapılan çalışmaları izlerken aksaklıları görüp önlem almaktayız. Bu bölgede karla mücadele çalışması 3 ayrı bölgede yapılmaktadır. Burası Sarpuşağı 20 köyün bulunduğu grup yoludur. Burada kar kalınlığı 1,5-2 metreyi aşmaktadır. Karla mücadele ekipler özverili bir çalışma sergilemektedirler.

Fakat gece oluşan yağış ve tipi nedeniyle tekrar kapanmaktadır. Diğer bir çalışmanın olduğu Tepehan bölgesinde 1 dozer,2 greyder, 1 kepçe çalışmaktadır. Üçüncü bölge Arıtoprak-Söğüt bölgesidir. Burada ekiplerimizin çalışmaları bütün hızı ile devam etmektedir. Kar yağışı ve tipi olmazsa bu yollar en kısa zamanda açılacaktır. Karla mücadele ekibinde bulunan arkadaşların özverili çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum'' diye konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 86
Bu Ay : 7723
Toplam : 7723

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom