Orduzu Sporda Seçim

Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 4. Grup takımlarından Orduzuspor, Olağanüstü Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

Orduzu Sporda Seçim Malatya Spor

Malatya Belediyesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurula; TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) Başkanı Seyfullah Özdemir, Malatya Belediyesi Fuarcılık Genel Müdürü Murat Nalçacı, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Malatya Şubesi 2. Başkanı Muharrem Zeyno ve Orduzu Belediye Başkan Vekili Hüseyin Güngör'ün yanı sıra Malatya amatör spor kulüplerinin temsilcileri ile çok sayıda taraftar katıldı.

Genel Kurul'un divan başkanlığını Er tv Genel Yayın Yönetmeni Mikail Pelit Yaptı. Pelit, genel kurulu öncesi yaptığı konuşmada, "Malatya'da futbol son dönemlerde çok büyük sıkıntılar içerisinde. Böylesi bir dönemde Orduzuspor çatısı altında Malatya spor kamuoyunun birleştiğini görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz" dedi.

Daha sonra genel kurula geçildi. Genel kurulda dilek ve temenniler bölümünde konuşan Orduzu Belediye Başkan Vekili Hüseyin Güngör, Orduzu Belediyesi olarak Orduzuspor'a büyük katkı sağladıklarını, bundan sonrada desteklerinin devam edeceğini söyledi. Güngör, Orduzu'nun her geçen gün geliştiğine dikkat çekerek, "Her geçen gün büyüyen ve gelişen Orduzumuzun gençlerine sahip çıkma, onları kötü alışkanlıklardan koruma, milli birlik ve beraberlik ilkelerine uygun yetiştirmek için şuana kadar belediye olarak elimizden gelen bütün gayretleri gösterdik.

Bunun bir sonucu olarak ta, Orduzuspor'un BAL'de bulunması gösterilebilir" diye konuştu.

TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi ise, "Amatör sporun içerisindeki biri olarak ve amatör spora hizmet eden biri olarak Malatya'da bir amatör spor kulübüne bu derece sahip çıkılması son derece mutlu bir tablo. Malatya'mızda büyük bir eksiği tamamlayacak olan bir oluşum oldu. Bu kadar insanı bir araya getirmek güzel bir olay. Çünkü listedeki her isim amatör kulüplere başkan olabilecek bilgi birikimine sahip. Orduzuspor'un bir hedefi var. Malatya'mıza yakışır bir seviyede futbol faaliyetlerinin  yürütülmesi için bu arkadaşlarımız bir hedef koydu.

Değerli büyüklerimizin de çok büyük destek vereceklerine inanıyoruz. Ve Malatya'mızda yıllarca bir kaos oluştu. Yeni Malatya Spor'umuz 2. Lig'de mücadele ediyor. Ve alt yapısında kendisine sporcu kaynağı olacak maalesef üzülerek söylüyorum üst düzey bir kulüp yoktu. Ama görüyorum ki Orduzuspor, Malatya'mızdaki gençlerimizi hem Yeni Malatya Spor'a hem de Türk sporuna kazandırması açısından önemli faaliyetlerde bulunacak" ifadelerini kullandı.

MASKF Başkanı Seyfullah Özdemir ise, Orduzuspor'a bundan sonraki süreçte başarılar dileyerek, "Orduzuspor bu işe çok büyük bir önem verdi. Orduzuspor, MASKF'nin en eski üyeleri arasında yer alıyor. Kuruluş aşamasından beri içimizdeler. Orduzuspor, Malatya'da spora çok büyük bir renk katmış, geçmişinde şampiyonlukları olan, Malatya amatörüne çok büyük hizmetler veren bir kulübümüz. Şuanda bayrağı alan arkadaşlarımız, Orduzuspor'u daha büyük yerlere getireceklerdir.

Son yıllarda Malatya olarak bir özlem içerisindeyiz. Geçmişte biliyorsunuz Malatya'da amatörlerin bir hedefi yoktu. Şimdi kendilerine BAL Ligi hedefi koydular. BAL Ligi'nden sonra takımlarımızın 3. Lige yani profesyonelleşmeye doğru gitme durumları var. İnşallah bu sene 44 Malatyaspor gider diye düşünüyoruz. Çünkü şuanda puan sıralamasında üst sıralardalar.

Önümüzdeki yılda en azından ben öyle düşünüyorum, Orduzuspor çok büyük bir atılımla istediği yere gelecektir. Buda amatörlerin lokomotifi olması açısından, Malatya'daki amatörlerin bir hedefi olması açısından çok büyük bir önem arz etmektedir" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek listenin sunulduğu seçimde, genel kurula katılan 58 delegenin oylarını alan Mehmet Aydın, Orduzuspor kulüp başkanı oldu. Mehmet Aydın başkanlığındaki yönetim şu isimlerden oluşuyor; "Enes Perçin, Önder Kurt, Kenan Kavuk, Celal Ekici, Atilla Kapkıner, Ramazan Malkoç, Necmettin Levent, Mehmet Diltemiz, Veysel Karaçay, Ahmet Değirmenci, Arif Aksoğan, Veysel Talas, Muharrem İmik, Bülent Köle, Ersoy Türköz, Şahin Evin, Fırat Korhan, Mustafa Karabey, Onur Karadağ, Ömer Faruk Karabulut, Cengiz Günaydın, Habip Berk, Mehmet Sarıoğlu, Miraç Göçmez."

Orduzuspor kulüp başkanı Mehmet Aydın, seçim sonrası yaptığı konuşmada, Orduzuspor'un iyi yerlere geleceğini belirterek, "BAL Ligi'nde mücadele eden ancak arzu edilmeyen yerde olan Orduzuspor'un çatısı altında bir araya gelen futbol severler olarak inşallah başarılı bir döneme imza atmanın arzusu içerisindeyiz. Bu başarıyı sağlamak için gereken tüm önlemleri aldık. Çok iyi bir takım kurduk.

Çok kısa bir süre içerisinde de bu başarıyı yakalayacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Orduzuspor önümüzdeki sezonlarda şuanda altında toplandığımız bu çatı altında Malatya futbolunun şahlanışının çıkış noktası olacaktır. Şuanda ilimizde mevcut profesyonel ligde mücadele eden takımımız olan Yeni Malatya Spor'umuzunda özlenen yerlere gelmesinde de yardımcı bir etken olacağımızdan da hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 324
Bu Ay : 4122
Toplam : 4122

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom