Vali Yeminine Sadık Kaldı Emekli Oldu

Malatya Valisi görevini yürütürken Merkez Valiliği'ne getirilen Vali Osman Derya Kadıoğlu, sözünü tutararak 65 yaş haddini beklemeden 5 yıl önce emekli oldu.

Vali Yeminine Sadık Kaldı Emekli Oldu Malatya Haber

2005 yılında Malatya'daki Çocuk Yuvası olayının ardından 30 Aralık 2005 tarihinde Malatya Valiliği görevinden Merkez Valiliği görevine getirilen Vali Osman Derya Kadıoğlu, kararnameden 1 gün sonra yaptığı değerlendirmede, yaş haddini beklemeden 5 yıl önce emekli olacağını açıklamıştı. Kadıoğlu, 31 Aralık 2005 tarihli gazetecilere yaptığı açıklamada, meslek hayatında 2 yemini olduğunu hatırlatarak, "Bir, bir gün bile valilik yapsam, ertesi gün görevden alsalar kesinlikle Danıştay'a gitmeyeceğim diye yeminim vardır.

Hatta bazen Vali olmak isteyen arkadaşlara takılırım, 'Benim yerime gelin, en rahat valilik benim yerim. Hiç olmazsa geri dönme endişeniz yok' diye. Bu konuda benim yeminim vardır, bütün meslektaşlarım bilirler. İkincisi, valilerde yaş haddi 65 olmasına rağmen, benim yine ikinci bir konuda yeminim vardır. Ben 52 doğumluyum.Görev süresinde 61 yaş demeyeceğim. En az 5 sene öncesinde görev, makam ne olursa olsun, emekliye ayrılacağım" şeklinde konuşmuştu.

İHA Muhabirinin ulaştığı Emekli Vali Osman Derya Kadıoğlu, 20 Aralık 2011 Cuma gününden itibaren emekliye ayrıldığını söyleyerek, meslek hayatı için etmiş olduğu yemini yerine getirdiğini söyledi. Malatya Valiliği'ne Erzurum Valiliği'nden atanan Osman Derya Kadıoğlu 20 Şubat 02.2003 ile 06 Ocak 2006 tarihleri arasında Malatya Valisi olarak görev yapmıştı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 814
Bu Ay : 6008
Toplam : 6008

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom