Malatya'da asayiş...

Malatya'da asayiş: Kardeşine kalem sapladı, hırsızlık, kavga, arazi kavgası, tehdit, yaralama, eşek tepmesi... Malatya'da 24 saatlik asayiş...

Malatya'da asayiş... Malatya Haber

KIZ KARDEŞİNE KALEM SAPLADI
Hasan Varol Mahallesinde tartıştığı kız kardeşinin omzuna elindeki kalemi saplayan kardeş gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre, Hasan Varol Mahallesinde oturan 17 yaşındaki D.T. adlı kız ile ağabeyi 27 yaşındaki A.T. adlı şahıs tartışmaya başladılar. Bu sıorada sinirlenen A.T. adlı ağabey elindeki kalemi hızla kız kardeşinin omuzuna sapladı. Hastaneye kaldırılan genç kız tedavi edilirken yakalanan kardeş adliyeye sevk edildi. .

 

TEHDİT EDİLEN TABANCAYI ALIP POLİSE GİTTİ
Orduzu kasabasında bir kadını silahla tehdit ederek otoya bindiren kişiler kadının tabancayı gizlice alıp polse gitmesi üzerine yakalandılar.
Alınan bilgiye göre, Orduzu Kasabasında meydana gelen olayla ilgili olarak polise başvuran S.C. (30) adlı kadın ifadesinde, iş yerinden çıktığını, eski eşini gördüğünü, eski esinin kendisini silah zoruyla otoya bindirdiğini ve Orduzu piknik alanına götürdüğünü, burada R.K. (32) adlı şüpheli tarafından tehdit edildiğini, daha sonra şüphelinin kendisini tekrar iş yerine götürdüğünü, bu esnada otonun içerisinde bulunan silahı alarak çantasına koyduğunu ve polislere silahı teslim ettiğini, kendisini zorla alıkoyan şüpheliden şikayetçi olduğunu bildirdi. Bun un üzerine olayla ilgili olarak yakalanan şüpheli mevcutlu olarak adli mercilere sevk edildi.

 

EVDEN PARA VE ALTIN ÇALDILAR
Göztepe mahallesinde bulunan bir eve giren meçhul kişiler evden bin 340 TL. para çalırken, bir evden altın bir evdende ceptelefonu ile cüzdan alçındı.
Alınan bilgiye göre, Göztepe mahallesinde bulunan Ş.D. (66) adlı şahısın evine giren meçhul kişiler evden, bin 340 TL. parayı alarak kayıplara karıştılar.
Daha sonra Uçbağlar Mahallesinde bulunan T.A. (50) adlı şahısın evine kapıyı açarak giren meçhul kişiler evden 4 adet altın bilezik, 2 adet gramsıya tabir edilen altın, 8 adet Cumhuriyet altını, 4 adet yarım altın, 3 adet çeyrek altın, 300 Euro parayı çaldılar.


Topsöğöt Beldesinde A.A. adlı şahıs ikametinden cep telefonu ve cüzdanın çalınması üzerine polise başvurdu. Şahıs daha sonra yaptığı araştırma sonucu hırsızlık olayının şüphelilerin yeğeni ve yeğeninin arkadaşları olduğunu öğrendiğini, yeğeninin abisinin çalınan malzemeleri geri getirdiğini belirtirken M.A., R.G. ve H.U: adlı şüphelilerin kaçtığı ve polis tarafından arandığı bildirildi.

KISA..KISA
HEKİMHAN'DA ARAZİ KAVGASI
Hekimhan Güzelyurt beldesi Cumhuriyet mahallesinde ikamet eden G.K. (61) ile H.K (74) adlı şahıslar arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışma sonucunda karşılıklı olarak birbirlerini darp ettiler. Hekimhan devlet hastanesine sevk edilen şahıslar tedavilerine müteakip taburcu edilirken, ifadeleri alınan şahıslar serbest bırakıldı

ARAPGİR'DE YUMRUKLA YARALADI
Arapgir Kayakesen köyü mevkiinde H.T. (43) adlı şahıs aralarında geçmişe dayalı kız meselesi nedeniyle anlaşmazlık bulunan E.E. (25) adlı genci yumrukla vurmak suretiyle yaraladı. Malatya Beydağı Devlet hastanesine sevk edilen E.E. tedavisine müteakip taburcu edilirken, diğer şahıs serbest bırakıldı.


AĞAÇTAN DÜŞEN 2 KİŞİ YARALANDI
Yeşilyurt'un Çayır köyü Sığırcıdere mevkiinde kaysı toplayan F.A. (49) adlı şahıs dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle çıkmış olduğu kayısı ağcından düşmesi sonucunda hafif şekilde yaralanarak Beydağı Devlet hastanesinde tedavi edildi. Merkez Samanköy köyünde ikamet eden O.D. (23) adlı genç kendilerine ait bahçede bulunan kaysı ağcından dengesini kaybederek düşmesi sonucunda hafif şekilde yaralandıktan sonra kaldırıldığı Beydağı Devlet hastanesinde tedavisine müteakip taburcu edildi. miş olup, bilgi verilen C.Başsavcılığının talimatıyla ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılarak tahkikat tamamlanmıştır.

PARKTA OTURAN ÇOCUĞUN BURNUNU KIRDI
Göztepe Mahallesinde bulunan bir parkta oturan 16 yaşındaki M.B. adlı çocuk, aniden yumruk atan 15 yaşındaki H.E. adlı çocuğun saldırısı sonucunda burnu kırıldı. Yaralı çocuk tedavi edilirken, adliyeye sevk edilen genç serbest bırakıldı. .

SALDIRIYA UĞRADI YARALANDI
Cengiz Topel caddesi üzerinde saldırıya uğrayan 18 yaşındaki H.C. adlı genç polise verdiği ifadede hiçbir sebep yokken tanımadığı meçhul şüpheliler tarafından darp edildiğini belirterek, kendisini darp eden şüphelilerden şikayetçi oldu.

ZİNCİRLEME TRAFİK KAZASI
Çevreyolunda meydana gelen zincirleme trafik kazasında 4 kişi yaralanırken, 4 araçtada maddi hasar meydana geldi. Ö.E., A.Y., M.Ö. ve İ.K: adlı şahısların kullanmış olduğu 4 araç arasında zincirleme trafik kazasında araçlarda bulunan F.S., E.Ö., D.Ö. ve M.A.I. adlı şahıslarda yaralandılar.

ŞEHİR MERKEZİNDE DAYAK İDDİASI
Polise müracaatta bulunan M.S. (53) adlı şahıs ismini bilmediği ancak tarif ettiği Şehir merkezinde, daha önce gördüğü bir şahıs tarafından hiçbir neden yokken darp edildiğini ancak şikayetçi olmadığını bildirdi.

ANARYA GİDERDEN ANA-KIZA ÇARPTI
Fuzuli Caddesinde 44----- plakalı oto ile geri geri manevra yapan Y.G. (26) adlı şüpheli kullanmış olduğu oto ile S.A. (28) adlı kadın ile kadının kucağında bulunan bir yaşındaki E.S.A. adlı kız çocuğuna çarparak yaralanmalarına sebebiyet verdi. Yaralı ana-kız tedavi edildikten sonra sürücüden davacı olmadı.

PARKTA DAYAK YEDİLER
Hürriyet Parkında saldırıya uğrayan H.A.S. (33) ve M.S. (36) adlı 2 kardeş polise başvurarak, parkta bekledikleri esnada tanımadıkları 5-6 şahıs tarafından darp edildiklerini, daha önce aralarında husumetleri olan Y.Y. (39) adlı şüphelinin şahısları azmettirmiş olabileceğini, kendilerini darp eden şahıslardan ve şüpheliden şikayetçi olduklarını bildirdiler. Yakalanan şüpheli adliyeye sevk edildi.

KAYIP GENÇ ARANIYOR
Hidayet Mahallesinde polise başvuran S.S.. (34) adlı kadın, öz oğlu olan 17 yaşındaki Ş.S.'nin 18.07.2009 günü saat 18.00 sıralarında evden ayrıldığını bu zamana kadarda eve gelmediğini oğlunun gidebileceği yerlere baktığını ancak kendisinden haber alamadığını belirterek oğlunun bulunmasını istedi.

KASTEN SİLAHLA YARALAMA
Hacı Abdi Mahallesinde işyerini kapatmaya hazırlanan A.G. (21) adlı şahıs, daha önce tartıştığı R. Ve E. Adlı şüpheliler tarafından darp edildiğini ve şüphelilerden biri tarafından tüfekle ateş edilmesi sonucu ayağından yaralandığını, şüphelilerden davacı ve şikayetçi olduğunu bildirdi. Yapılan incelemede olay yerinde bir adet ekmek bıçağı bulunarak muhafaza altına alındı.

TABANCASINI KAYBETTİ
Çukurdere Mahallesinde oturan B.Ö. adlı şahıs polise başvurarak adına kayıtlı ruhsatı bulunan 7,65 mm çapında Kırıkkale marka tabancasını ikametinde bulamadığını, tabancayı ne zaman kaybettiğini bilmediğini bildirdi.

HASIMLARINI TEHDİT ETTİLER
Cemal Gürsel Mahallesinde polise başvuran İ.T. (69) adlı kadın ile R.T. (40) adlı şahıs aralarında Adli davaları bulunan A.B. (48), İ.B. (25) ve C.B. (13) adlı şüphelilerin evlerinin önüne gelerek kendilerini ölümle tehdit ettiklerini ve küfür, hakarete bulunduklarını belirterek şikayetçi oldular. Bu sırada 40 yaşındaki R.T. adlı kadında kendisini gören şüphelilerin kovalamaya başladığını, kendisinin bir inşaata girerek saklandığını, bu esnada omzuna çivi battığını ve yaralandığını iddia ederek şüphelilerden şikayetçi oldu. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan şüpheliler mevcutlu olarak sevk edildikleri adli mercilerce serbest bırakıldılar.

GELİNE SOPALI DAYAK
Mimar Sinan Caddesinde oturan T.V. (32) adlı kadın Kaynanası R.A. ve görümcesi A.V. adlı kadınların kendisini sopa ile darp ettiklerini, kaynanasının elinde bulunan bıçak ile kendisini sağ elinden yaraladığını belirterek, kaynanası ve görümcesinden şikayetçi oldu.

İNTİHARA KALKIŞTILAR
Hasanbey Caddesinde ilaç içerek intihara kalkışan 25 yaşındaki F.Y. adlı şahıs kaldırıldığı Devlet Hastanesinden hayati tehlike kaydıyla Turgut Özal Tıp Merkezine kaldırılarak tedavi altına alındı. Şahısın durumunun ciddi olduğu ve ifade veremeyecek durumda olduğu bildirildi. Bu arada Teyfik Temelli Caddesinde oturan 17 yaşındaki Ö.B. adlı kız da bir anlık bunalım sonucunda 25 adet ilaç içtikten sonra durumu ailesine anlatıp, ailesi tarafından hastaneye götürülerek tedavi altına alındı.

KİRACI KADINA DAYAK İDDİASI
B.Mustafa Paşa Mahallesinde oturan N.A. adlı kadın polise başvurarak ev sahibi olan şüpheli F.B. ile ismini S. olarak bildiği şahsın ikametine geldiklerini, şahısların kendisine hakaret ederek darp ettiklerini iddia ederek şüphelilerden şikayetçi oldu.

EŞEK DEPTİ ÇOCUK YARALANDI
Battalgazi ilçesi Dolamantepe Mahallesinde çalışan ailenin 4 yaşındaki oğlu M.K. adlı çocuk, bahçede eşeğin depmesi sonucunda başından yaralanarak tedavi altına alındı. Battalgazi ilçesi Karahan mahallesinde de S.A. adlı kadın apartmanın merdivenlerini yıkamakta iken ayağının kayması sonucu düşerek yaralandı.

ÇALINTI MOTOSİKLETLE YAKALANDI
Yazıhan ilçesinde polisin “dur” ihtarına uymayan N.G. (23) adlı şüpheli yakalandı. Yapılan incelemede şahsın kullanmış olduğu motosikletin çalıntı olduğu tespit edilirken, nöbetçi C.Savcısının talimatı doğrultusunda, şahsa ehliyetsiz araç kullanmaktan ve hırsızlık malı kabul etmekten işlem yapıldı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 82
Bu Ay : 2626
Toplam : 2626

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom