Son Başvuru 1 Şubat

Malatya İnönü Üniversitesi (İ.Ü) Tıp Fakültesi tarafından açılan, "Her hastalık bir hikayedir" konulu yarışmaya başvururun 1 Şubat'ta sona ereceği bildirildi.

Son Başvuru 1 Şubat Malatya Haber

İ.Ü Tıp Fakültesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Tıp alanında öğrenilmesi gereken yoğun bir bilgi vardır. Bu bilgilerin kalıcılığını nasıl sağlarız? Öğrenilen bilginin yarısının ilk bir saat içinde, yüzde 80'nin de gün sonunda unutulduğunu bilmekteyiz. İşte kalıcı bir öğrenimi sağlamak amacıyla yıllardır değişik alanlarda kullanılan, duygu ve yaşantıyı anlatan hikayenin gücünü kullanmak istedik.

Bu sayede öğrenimin keyifli olması ve toplumsal değerlerin öğrenilmesini de hedefledik. İşte bu gayeyle yola çıkıp İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak "Her Hastalık bir hikayedir" yarışması düzenledik. Yarışmaya her meslekten ve her yaştan kişiler katılabilmektedir. Yazılan hikayelerin, www.herhastalikbirhikayedir.com adresinden gönderilmesi gerekmektedir. Son başvuru tarihi 1 Şubat 2012 tarihidir. Yarışma yediden yetmişe haklımızın ilgisini çekmiş durumdadır. Şu anda en yaşlı katılımcı 77, en genç katılımcı 10 yaşındadır.

Hikayelerin geldiği yerler incelendiğinde yurdun dört bir yanından hikayeler gönderilmektedir. Örneğin, en doğudaki Iğdır, en güneydeki Anamur, batıdan Keşan'dan hikaye gönderilmiştir. Katılımcılar arasında hem profesörler hem öğrenciler vardır. Kısacası bu yarışma toplumla tıp fakültesi arasında sıcak bir kucaklaşma sağlamıştır. Toplumda yarışmaya duyulan ilgi bizleri daha da motive etmektedir."

Yarışma sonuçlarının 14 Mart 2012 tarihinde açıklanacağı belirtilirken, birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye bin TL ödül verileceği kaydedildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 67
Bu Ay : 2551
Toplam : 2551

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom