Arguvan, Türkü Festivaline hazırlanıyor

Malatya'nın Arguvan ilçesinde düzenlenecek 7. Türkü Festivali bu yıl 25-26 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek...

Arguvan, Türkü Festivaline hazırlanıyor Malatya İlçe

Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, hazırlıkların yoğun bir şekilde devam ettiğini ve Arguvan'a gelecek vatandaşları en iyi şekilde ağırlamak istediklerini söyledi. Taştan, "Bizleri ev sahipliği yapmanın telaşı sardı. Arguvan'ımıza il geneli ve yurt dışından binlerce vatandaşımız gelmeye başladı. Bizde bu ölçüde hazırlıklarımızı en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz" dedi.
Arguvan'ın geçmiş yıllarda anormal göçler verdiğini ifade eden Taştan, "Arguvan Türkülerinde sevgilisinden, ilçesinden ayrılmışlık ve gurbette hasretlik çekme gibi duygular vardır. Bu nedenle Arguvan Türküleri hep yanık olmuştur. Tabi bunun yanında türkülerimiz insanlarımız arasında yaygınlaşmıştır. Bu nedenle Arguvan ismi Türkiye ve dünyada herkes tarafından bilinir hale geldi. Bu da vatandaşlarımıza sosyal ve kültürel anlamda büyük bir zenginlik katıyor" diye konuştu.
Taştan, Türkü Festivaline büyük bir katılım beklediklerini kaydederek, "Biz, festivalimizin tarihini belirlerken hasat zamanının sonu ve yurt dışındaki vatandaşlarımızın izin tarihlerini göz önüne aldık. Bu nedenle iki gün için 65 bin dolayında bir katılım bekliyoruz. Amacımız türkü festivalimizi izlemek isteyen vatandaşlarımızın rahatça ilçemize gelmeleridir. Bu vesileyle bütün Malatya halkını da festivalimize bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Sunuculuğunu Sabahat Aslan'ın yapacağı 7. Arguvan Türkü Festivaline katılacak sanatçılar şöyle; Sabahat Akkiraz, Erdal Erzincan, Cengiz Özkan, Dertli Divani, Grup Yorum, Ali Rıza Albayrak-Hüseyin Albayrak, Tuncay Balcı, Fransuas- Mahmut Demir, Cihan Çelik, Hasan Durak, Fatma Şahin, Fatoş Özgül, Şirin Üstün, Grup Bir İz (Tuncay Tokcan, Mehmet Sarıaltun, Savaş Gövtepe), Ali Temiz, Zeynel Üstüner, Doğan Göksu, Necla Fındıklı, Vahap Gültekin, Mahir Mak, 9.Arguvan Türkü Yarışmasında İlk Üç Dereceye Girenler (Yasemin Yurduşen, Alican Yaylagül, Özlem Özdemir), Ali Rıza Gültekin.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 340
Bu Ay : 4138
Toplam : 4138

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom