Çocuk Yuvası Davası Yeniden Başladı

Malatya Çocuk Yuvası'nda 7 yıl önce 0-6 yaş grubu çocuklara kötü muamelede bulundukları iddia edilen 17 kadın bakıcı sanığın yargılandığı davanın Yargıtay'da bozulması üzerine davaya yeniden başlandı.

Çocuk Yuvası Davası Yeniden Başladı Malatya Haber

Malatya Çocuk Yuvası olayında yapılan gizli çekimlerdeki şiddet görüntülerinin 26 Ekim 2005 tarihinde bir televizyon kanalında yayınlanmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Malatya 0-6 Yaş Çocuk Yuvası'nda çocuklara şiddet uyguladıkları iddia edilen 17 bakıcı kadın hakkında açılan dava 12 Kasım 2009 tarihinde sona ermişti. Mahkeme heyeti işkence ve eziyet suçundan bakıcı kadınlardan Şefika S. 'ye 4 yıl 2 ay ile en fazla cezayı verirken, diğer 14 sanığa 3 yıl 1 ay 15'er gün ile hapis cezası vermiş, bazı sanıklar hakkında ise beraat kararı vermişti.

Yargıtay 8. Ceza Dairesi ise, dosyadaki bakıcı kadınların statüsü ile ilgili olarak araştırmaların ve tespitlerin tam yapılmaması nedeniyle yerel mahkemenin kararını bozmuştu. Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden başlanan davanın duruşmasına sanıkların ve mağdurların avukatları ve sanıklar A.G., E.B., M.D., Y.G., A.K., N.B. katıldılar.

Avukatlar, mahkemeden bozma kararına göre lehte olan hususlara uyulmasını talep etti. Mahkemede bazı sanıkların adreslerine ulaşılamadığı belirtildi. Duruşmada Cumhuriyet Savcısı İlhan Köse, Yargıtay'ın bozma ilamını uyulmasını talep ederek, dosyadaki eksikliklerin giderilmesini istedi. Mahkeme heyeti ise, adresleri tespit edilemeyen sanıklar F.İ., Ş.K., Y.K., İ.Y., F.Ö. ile müşteki M.G.'nin açık adreslerini tespit edilmesine, sanıklar M.K. ve N.T.'nin bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine ve diğer eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 159
Bu Ay : 159
Toplam : 159

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom