Görme Engelliler Spora Damga Vurmak İstiyor

Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü ve Derneği Başkanı Şerif Büyükdaş, Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun 2012 faaliyet raporunu açıkladığını belirterek, 2012 yılında daha büyük başarılara imza atmak istediklerini söyledi.

Görme Engelliler Spora Damga Vurmak İstiyor Malatya Yaşam-Sağlık

Büyükdaş, faaliyet programıyla ilgili verdiği bilgide, "Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun 2012 faaliyet raporu açıklandı. Malatya'yı temsilen müsabakalara, Malatya Engelliler Spor Kulübü ve Malatya Gençlik Görme Engelliler Spor Kulübü katılacak. Faaliyet programlarımız şöyle; 18-22 Ocak tarihlerinde Konya'da Türkiye Satranç Turnuvası yapılacak. 28-29 Ocak tarihlerinde Ankara'da Türkiye Judo Şampiyonası düzenlenecek. 10-12 Şubat tarihlerinde İzmir'de yapılacak olan Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda katılacağız. Ayrıca 25-26 Şubat tarihlerinde Giresun'da düzenlenecek olan Türkiye Yüzme Şampiyonası'na gideceğiz. Bunun yanında B-1 Futsal Ligi 1. Ve 2. Devre karşılaşmaları, Türkiye Halter Şampiyonası ve Goalboll 2. Lige yükselme müsabakalarına katılacağız" diye konuştu.

Destek verilmesi halinde büyük başarılara imza atabileceklerini kaydeden Büyükdaş, "Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü olarak kurulduğumuz günden bugüne yani 2 yıllık süreçte toplam 52 madalya aldık. Atletizmde dünya birincisi sporcumuz bulunuyor. Ayrıca futbolda süper lige çıkma başarısı gösterdik. Bu anlamda başarılarımızı sürdürmek ve daha büyük başarılara imza atmak için destek bekliyoruz. Bu anlamda bize desteklerini esirgemeyen Malatya Belediye Başkanımız Ahmet Çakır'a, Yeşilyurt Belediye Başkanımız Mehmet Kavuk amcamıza ve Malatyalı iş adamı Kemal Oğuz'a çok teşekkür ediyoruz" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 490
Bu Ay : 3934
Toplam : 3934

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom