Malatya'da Köy Yolu Çalışmaları

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, Malatya'dan Adıyaman'a giden alternatif yol Uluköy-Sincik Yolu ile Nemrut yolunun bu yıl asfaltlanmış olacağını söyledi.

Malatya'da Köy Yolu Çalışmaları Malatya Haber

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, yapılan yol çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kaya, Uluköy-Sincik Yolu ile Nemrut yolunun kalan 17 kilometresinin bu yıl asfaltlanmasının planlandığını belirtti.

Kaya, "Malatya İl Özel İdaresi ve Köyleri Destek Projesi (KÖYDES) kapsamında toplam 680 proje için 15 milyon 922 bin TL ödenek tahsis edilmiş olup ilgili ödenek ile; 1. kat asfalt 99 kilometre, 2. Kat asfalt 102 kilometre, stabilize 224 kilometre, tesviye 112 kilometre ve onarım 204
kilometre yapıldı. Köprü ise 6 adet olarak yapıldı. 2008-2011 yılları arasında Tepehan Nemrut arasında İl Özel İdaresi ve KÖYDES projesi kapsamında 2 milyon 525 bin TL harcama ile 15 kilometre onarım,15 kilometre stabilize,Büyüköz ve Yandere köy içi geçişlerinde bin 200 metre doğal küp taşı döşeme işi ve 21,6 kilometrelik yolun tamamı Asfalt kaplama çalışmaları tamamlandı.

Çalışmalar, KÖYDES projesi kapsamında Pütürge Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Malatya İl Özel İdaresi katkılarıyla icra edildi. Uzunluğu 50 kilometre olan bu grup köy yolunun Pütürge sınırında kalan 17 kilometrelik kısmın genişletme çalışmaları, stabilizesi ve asfalt alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup asfalt dökümüne hazır hale getirildi. Kale ilçesi sınırında kalan 33 kilometrelik kısmın ise 20 kilometrelik kısmı asfalt dökümüne hazır hale geldi. 8 kilometrelik kısmın genişletme ve onarım çalışmaları tamamlanmış olup 2012 yılı içerisinde tamamının asfalt kaplamasının bitirilmesi planlandığı bildirildi" dedi.

Malatya'dan Adıyaman'a giden alternatif yol Uluköy-Sincik Yolu hakkında bilgiler veren Kaya. "Uluköy-Sincik Yolu, yolun 21 kilometre kısmında yol standartlarında gerekli olan genişletme çalışmaları bitirilmiş olup, gerek KÖYDES gerek İl Özel İdare programı kapsamında 10 kilometresinin asfalt kaplaması tamamlanmış olup 2011 yılı içerisinde Adıyaman İli sınırına kadar kalan 11 kilometresinde asfalt alt yapı çalışmaları tamamlanmış asfalt dökümüne hazır hale geldiği kaydedildi" diye konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 741
Bu Ay : 6825
Toplam : 6825

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom