“Cenneti Yaşamak”

Malatya Kent Konseyinin “Beydağı Sanat Günleri” programının 2012 yılının ilk konuğu yazarımız Necip Cengil oldu.

“Cenneti Yaşamak” Malatya Kültür-Sanat

Malatya Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Grubunun Malatyalı şair ve yazarları tanıtmak amacıyla devam ettirdiği “Beydağı Sanat Günleri” programının 2012 yılının ilk konuğu araştırmacı yazar Necip Cengil oldu. Malatya Kent Konseyi toplantı salonunda düzenlenen Beydağı Sanat Günleri programına birçok yazar, şair ve sanatsever katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Adil Akkoyunlu, Malatyalı şair ve yazarları tanıtmak amacıyla düzenlenen programın belli aralıklarla devam edeceğini belirtti.

Dünya hayatında üzerinde durduğu ve önemsediği unsurun sonraya hazırlanmak olduğu belirten Yazar Necip Cengil “Cenneti Yaşamak” adlı son kitabından alıntılar yaparak dünya hayatında üzerinde durulması gereken temel düşüncenin sonraya hazırlanmak olduğunu belirterek, insan hayatının anlamlı kılan şeyin hayatta iken cenneti aramak belirtti.

Hayatı cenneti arayış süreci olarak değerlendirdiğini belirten Necip Cengil, cenneti yaşamak denilince akla öldükten sonra yaşanacak hayatı ifade ediyormuş gibi algılandığını belirterek, “Cennet bu dünyadan başlayarak aranması gereken bir yer ifade ediyor” dedi.

Cengil; hayatımızda öfke, küçük görme, aldatma varsa cennetten söz etmenin yanlış olduğunu belirterek helal kazançlarla bir takım ihtiyaçlarını karşılayan ve insanlara karşı her zaman tebessümle yaklaşmanın iyi insan olmayı ifade ettiğini belirtti.

Cengil, “Peygamber Efendimiz insanı tarif ederken “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır diye buyurmuştur.” dedi.

Hayatında tefekküre önem verdiğini belirten Cengil, tefekkürün aynada kendini görmek olduğunu ifade etti. Okuduğu kitaplara da değinen Cengil, okuduğumuz kitapların bize bir şeyler katabilmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

Hüseyin Kartal ve Adil Akkoyun’lu tarafından yazarın şiirlerinin okunmasının ardından program sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 974
Bu Ay : 7058
Toplam : 7058

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom