Keskin'den, Tek Yön Uygulamasına Tepki

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Belediyesi'nin başlattığı tek yön uygulamasına tepki gösterdi.

Keskin'den, Tek Yön Uygulamasına Tepki Malatya Haber

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahattin Ülger ve Emniyet Müdür Yardımcısı Yakup Kurtaran MESOB Başkanı Şevket Keskin'i ziyaret etti. Keskin ziyaret esnasında yaptığı açıklamada, belediyenin tek yön uygulamasına tepki göstererek, Cengiz Topel Caddesi ile birlikte Özden Sokak ve İpekçi Sokak'ta tek yön uygulamasının başlatıldığını belirterek, "Çok enteresandır, Malatya Lisesi'nin arkasındaki İpekçi Sokak'taki tek yön uygulamasında, Sıtmapınarı Kavşağı'ndan sonra tekrar çift yön yapmışlar. Yayanın az olduğu, trafiğin ise çok yoğun olduğu yerde 7-8 metre kaldırım yapmışlar. O belgede trafiğin tek yön olmasına ben bir anlam veremedim. Trafik Komisyonu'nda benim olmadığım bir toplantıda bu karar çıkmış.

Bunu için Belediye Başkanımızla görüştüm, o tek yön zeki denilen adamla görüştüm. Malatya'nın başka alternatif bir caddesi yoktur. Yol dar, oraya otobüs vermişler, gidecek, Sıtmapınarı Kavşağı'nda tekrar dönecek, tekrar Hasanbey Caddesi'ne çıkacak. Ben anlayamadım. Belediye ve Belediye yöneticilerini bu yollarla ne alıp veremediği var. O bölgede trafik sıkışıklığı olmamıştır. Çünkü o yol çok geniş. Orada yolu daraltacaksın, tek yön yapacaksın, etrafına otopark vereceksin, böyle bir mantık ile karşı karşıyayız. Malatya'da yolların geniş tutulması gerekiyor. Herkesin bu uygulamaya tepki koyması lazım. Malatya deneme tahtası değil, 'hele bir uygulayalım, bakalım' demekle Malatya'yı ileriye götürmek olmaz. Yıllardır hep kaldırımla uğraştık, halen kaldırımlarla uğraşıyoruz. Sonunu Allah hayır eylesin" dedi.

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahattin Ülger, "Malatya'nın en büyük sorunlarından birisi trafik sorunu. Trafik Mastır Planı bugüne kadar yapılmadı. Son dönemde belediye başkanımız çok güzel üst yapıları yaptı. Üst yapıyı yapmak elbette önemli, ama Malatya'da büyük bir araç yoğunluğu var. Trafiğin aksatılmadan yürümesi lazım. Önemli olan insanların rahatsızlık duymadan trafiğin yürümesidir. Malatya'nın alternatif yollarından yeterince istifade edilmiyor. Cengiz Topel Caddesi, bana göre, İstasyon Caddesi'nin alternatifidir. O caddede kaldırım yerine yol daha büyütülerek çift şeritli olarak yol işleyebilirdi. Malatya'da Belediyeler şimdiye kadar hep yanlış yaptı. Otopark parası alarak, apartmanlarda otopark yeri bırakmamıştır. Bugün bunun çilesini çekiyoruz" ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 806
Bu Ay : 7952
Toplam : 7952

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom