Başkan Çakır, 2011'i Değerlendirdi

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya'yı ortak akıl ile yönetmeye çalıştıklarını ifade ederek, belediyenin 86 milyon TL borcu olduğunu söyledi.

Başkan Çakır, 2011'i Değerlendirdi Malatya Haber

Belediye binasında 2011 yılını değerlendirme basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ilk önce 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü kutladı. Yeşillendirme çalışmasından eğitim ve sanat hizmetine, parklardan semt konaklarına, sağlık ve sosyal yardımdan alt yapıya, üst geçitlerden taziye ve muhtar evlerine, kent bilgi sisteminden kentsel dönüşüm sistemine kadar yaptıkları hizmetleri sinevizyon eşliğinde anlatan Belediye Başkanı Çakır, basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdı.

Belediye'nin 45 milyon TL İller Bankası'na, 41 milyon TL de diğer borçları olduğunu söyleyen Başkan Çakır, 50 milyon TL de alacakları bulunduğunu belirterek, "2011 yılında 179 milyon tahsilat yaptık, 227 milyon TL'lik de yatırım ve hizmet giderleri gerçekleştirildi" dedi.

15'i 2011 yılında olmak üzere toplam 49 adet belediye otobüsü ve 130 araç gereç ile iş makinesi aldıklarını söyleyen Başkan Çakır, Beydağı bölgesinde uygulanmasına başlanılan Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 300 eve kira bedeli ödedikleri, bu yıl bu bölgede daha fazla fiziki gerçekleşme sağlanması için çalışmaların sürdürüldüğünü aktardı.

Merkez Kapıkaya köyü mevkiinde inşaatı süren katı atık bertaraf tesisinden merkeze 80 kilometre yakın belediyelerin de yararlanacağını söyleyen Başkan Çakır, 12 milyon TL'ye mal olacak katı atık bertaraf tesisinin bu yıl bitirilmesinin planlandığını vurguladı. Malatya'yı ortak akıl ile yönetmeye çalıştıklarına dikkat çeken Ahmet Çakır, hizmetlerde yeşil dokuyu öne çıkarıp, Yeşil Malatya'yı oluşturmaya yönelik çalışmalar da yaptıklarını kaydetti.

Kuzey çevre yolunda yapı yoğunluğunun yeşili koruyacak şekilde düzenleme yapacaklarını aktaran Başkan Çakır, Karayolları'nın fizibilite çalışmasında güney çevre yolundan 5-6 viyadük ve 9 kilometre tünel gerekip, maliyeti fazla olacağı ve uzun süreceği gerekçesiyle 5-10 yıl daha güney çevre yolu yapılmasının zor olduğu dile getirilip, kuzey çevre yoluna karar verildiğini ifade etti. Toplantıya sosyal paylaşım siteleri kanalıyla soru soran gençleri de davet eden Başkan Çakır, gençlerin sorularını da
yanıtladı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 542
Bu Ay : 7688
Toplam : 7688

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom