Adıyaman Nemrut İçin Tek Ses Oldu

Adıyamanlılar, Nemrut Dağı'nın Malatya tarafından turizme açılmasına tepki gösterdi. Adıyaman halkı Nemrut Dağı konusunda tek ses oldu:" Nemrut Dağı GAP Olmasın."

Adıyaman Nemrut İçin Tek Ses Oldu Bölge

Nemrut Dağı tartışmaları gün geçtikçe daha da tırmanıyor. STK'lar bu konuda tepkilerini dile getirmeye devam ediyor. Çemberlitaş Kalkınma ve Dayanışma Dernek Başkanı Kazım Çetinkaya,"Kültür Bakanlığının Malatya'ya verdiği Nemrut izni Malatyalıları sevindirmiş ancak Adıyamanlıları derin üzüntüye boğmuştur. Ve bu izin Adıyaman için büyük bir haksızlık olmuştur.

Malatya ili Büyükşehir olma yolunda hızla ilerlerken, Adıyaman büyük bir köy görünümünden kurtulamamanın derin sancılarını çekmektedir. En önemlisi çıkmaz bir sokakta kala kalan Adıyaman'ın ekonomisi peş peşe gelen olumsuzluklar ve vurdumduymazlıklar yüzünden çökme noktasına gelmiştir.

Adıyaman ekonomisine büyük katkı sağlayan tütünün yasaklanmasının yanında, GAP'tan da yeterince yararlanamayan, sulu tarıma geçemeyen halk üst üste şoklar yaşamaktadır. GAP'ın derin acılarını yaşayan Adıyamanlı, bu devasa gelir kaynağını Şanlıurfa'ya kaptırdığının şokunu üzerinden atamadı. Yıllarca siyasetçilerin politik oyalamalarına kurban edilen Adıyaman halkı bu kadar haksızlıkları hak etmemektedir. Ancak ne yazık ki sıkıntılarını da kimseye anlatamamanın derin ızdırabını çekmektedir" dedi.

Çetinkaya açıklamasına şöyle devam etti:"Şimdi de uzun zamandan beri uğraş veren Malatya siyasetçileri ve idarecileri, Adıyaman'ın tek turizm potansiyeli olan Nemrut turizm gelir kaynağını da ellerinden aldıkları için Adıyaman halkı çaresiz dövünmektedir. Adıyaman'a yapılan bu haksızlık yanlıştır ve derhal düzeltilmelidir. Adı sizin kaymağı bizim olan bir zihniyetin icraatlarını kabullenmemiz mümkün değildir.

Nemrut dağına tırmanmak için, en kolay ulaşım şekli, ya da en lüks konaklama tesisleri Adıyaman bölgesinde yapılmalı ve işletilmeliydi. Bu imkanlar devlet tarafından desteklenerek alt yapının hazırlanması yanında Nemrut sahiplenilerek mutlaka Adıyaman için bir gelir kaynağı olmalıdır. Siyasetçilerimiz geçmişten ders alarak daha fazla zaman kaybetmeden demeç ve mesajlarla oyalanmadan, icraatlarıyla halkımızı rahatlatmalıdırlar."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 180
Bu Ay : 1748
Toplam : 1748

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom