Eczacılar Odası'ndan Çevre Projeleri

Malatya Eczacılar Odası, eczanelerde doğaya dönüşümlü poşetlerin kullanılması için çalışma başlatırken, Hatıra Ormanı'na da bu yıl 5 bin adet fidan dikimi yapacak.

Eczacılar Odası'ndan Çevre Projeleri Malatya Haber

Malatya Eczacılar Odası Başkanı Tahir Özelçi, "Eczacı meslek grubu olarak biz çevrenin korunması ve koruma altına alınması için bunun 2 projemiz var. Bu projelerimizden bir tanesini uygulamaya başladık. Biz, doğanın naylon ve dönüşümü olmayan poşetlerle kirlenmesine şiddetle karşı çıkıyoruz. Şuanda bir kısım eczanelerimizde doğaya dönüşümlü poşetler kullanmaya başladık. Uygulama tüm eczanelerimize yayılacak. Vatandaşlarımız eczaneye gittiklerinde ilaçların konulduğu poşet ve kutuların doğaya dönüşümlü kutu ve poşetlerde alacaklar" dedi.

Özelçi, "İkinci çevre ile ilgili projemiz ise, biz Malatya'nın daha nefes alınabilir olmasını istiyoruz. Bu nedenle bizim daha önce Orduzu'da oluşturduğumuz Eczacı Hatıra Ormanı vardı. Hatıra ormanımız yıllardır atıl vaziyette duruyordu. Biz bu dönemde 14 Mayıs Eczacı Bayramı ile birlikte eczacılarımızın da katkısı ile 5 bin tane ağaç dikmeyi düşünüyoruz" ifadelerini kaydetti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 168
Bu Ay : 168
Toplam : 168

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom