Baskı Başarısızlığa Götürür

Ailenin öğrenciden başarılı olacaksın beklentisi, bazen ciddi başarısızlığa götürebilir.

Baskı Başarısızlığa Götürür Malatya Eğitim

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından “Sınav Kaygısı” konulu konferans düzenlendi. PDR uzmanı Recep Bulut’un konuşmacı olarak katıldığı programa, Kadın Meclisi üyeleri katıldı.

Kişide yoğun duyguların yaşanması ile fizyolojik belirtilerin ortaya çıktığını buna ise kaygı denildiğini belirten Recep Bulut, “Bu kaygı düzenli işliyorsa olumludur öğrenciyi motive eder ama genellikle kaygılarımız olumsuz yöndedir buda öğrenciyi başarısızlığa sürükler.” dedi.

Bulut, duyduğu hafif tedirginlik ve gerginlik bazen öğrencinin başarılı sonuçlar elde ettiği gibi başarısız olmasına da neden olduğunu belirterek, velileri öğrencinin başarısız olduğu dersleri büyük bir sorun haline getirmemeleri gerektiğini söyledi.

Öğrencinin başarısızlığının en büyük temel nedenlerinin, aile baskısı olduğunu belirten Bulut, sınavda başarısız olan öğrencilerin duyduğu kaygı onların hayata mağlup başlamasına neden olduğunu belirterek, “Bunun sebebi ailenin öğrenciden başarılı olacaksın beklentisidir. Bu da başarısızlığa götürür” dedi.

Çocuklarımızın başarılı olmasını istiyorsak ilgili alakalı veliler olmamız gerektiğini belirten Bulut, “Bunun için öncelikle yapmamız gereken evde planlı ders çalışmalarını sağlamak ve televizyondan uzak tutmaktır” dedi.

Recep Bulut; çocuklarımızın başarısızlığında veliler olarak bizimde payımız olduğunu belirterek çocuklarımızla daha çok vakit geçirmeli ve onların başarısızlıklarında öncelikle başarılarını hatırlatarak motive etmemiz gerektiğini belirtti.

Programın sonunda katılımcılardan gelen sorular PDR Uzmanı Recep Bulut tarafından yanıtlandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 620
Bu Ay : 6600
Toplam : 6600

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom