Malatya'da İtfaiye Müdürlüğüne Yeni Bina

Malatya Belediyesi İtfaiye Müdürü Hanifi Acar, 2012 yılında en önemli hedeflerinin yeni bir itfaiye binası için çalışma olacağını belirtti.

Malatya'da İtfaiye Müdürlüğüne Yeni Bina Malatya Haber

Malatya Belediyesi İtfaiye Müdürü Hanifi Acar, 2012 yılında en önemli hedeflerinin yeni bir itfaiye binası için çalışma olacağını belirterek, depreme yönelik çalışmalar kapsamında arama kurtarma personel sayısını da 24'e çıkartacaklarını bildirdi.

Malatya Belediyesi İtfaiye Müdürü Hanifi Acar, "2012 yılı için hedefli belirlemiş durumdayız. Sayın Belediye Başkanımız Ahmet Çakır, geçtiğimiz günlerde teşkilatımızı ziyaret etti. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. 2012 yılında İtfaiye Müdürlüğü'ne yeni bir bina yapılması konusunda ciddi çalışmalarımız olacak. Çünkü mevcut İtfaiye binamızın çevresi yeni alt geçit ile birlikte daraltılıyor. Daha geniş bir alanda, eğitim sahasını olduğu, araçlarımıza yeni hangarlar yapmamız  gerekiyor. En büyük hedefimiz 2012 yılında yeni bir İtfaiye binasını yer tespiti ve en azından temelinin atılması olacak" dedi.

Acar, "Biz son 1 ay içerisinde yeni bir İtfaiye aracımızı filomuza katmak için ihalemizi yaptık. 3 ay sonra elimizde yeni bir itfaiye aracımız olacak. 8 ton su kapasitesi olan, köpüklü ve sulu söndürme imkanına sahip olan ve aynı zamanda temiz su dağıtımında kullanabileceğimiz bir araç olacak. Şuanda 15 ton kapasiteli temiz su dağıtımında kullanabileceğimiz bir aracımız var. Bu sayı 2'ye çıkacak.

Yaz aylarında temiz su dağıtımı konusunda yaşanan sıkıntıda çözülmüş olacak" diye konuştu. 2012 yılında yeni personelinde kadroya katılması için çalışma yaptıklarını söyleyen Acar, 2012 yılında deprem eğitimi açısında da önemli bir çalışma yılı olacağını ifade etti. İtfaiye Müdürü Acar, "Şuanda 9 tane deprem konteynırımız var. Bu sayıyı arttıracağız. İtfaiye içindeki 12 olan kurtarma sayısını 24'e çıkartacağız" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 740
Bu Ay : 6824
Toplam : 6824

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom