Nemrut Dağı'nın Kalan Kısmı İçin İzin

Malatya Valisi Ulvi Saran, Adıyaman ile Malatya arasında sürekli çekişme konusu olan Nemrut Dağı'nın Malatya'da kalan kısmının turizme açılmasına izin verilmesine ilişkin "Her iki il için ve Türkiye turizmi açısından iyi olur" dedi.

Nemrut Dağı'nın Kalan Kısmı İçin İzin Bölge

Malatya Valisi Ulvi Saran, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Dünya kültür mirasında önemli yeri olan Nemrut Dağı'na gelen giden insanların daha rahat ulaşım ve konaklama sağlamak gerekir.

Bu sadece otelle bitmiyor. Gerek Malatya, gerekse Adıyaman tarafından insanların gidip gelebilecekleri alt yapının olması lazam. Bu tarafta gerekli çalışma bize düşüyor. Diğer tarafta ise Adıyaman'a düşüyor. Biz Malatya tarafındaki bölümünde üzerimize düşeni yaptık ve yapıyoruz. Buraya otel yapılacak. Ayrıca yolunun iyileştirilmesi için çaba gösteriyoruz. bizim tarafımızda elimizden geldiği kadar erişim ve konaklama imkanlarını arttırma çabası içindeyiz.

Nemrut Dağı'na yılda giden turist sayısı 75 bin civarındadır. İki tarafın yolları birbirine bağlanınca iki tarafta iyi tesisler olsa belki bu sayı 150 bine çıkacaktır. Nemrut Dağı'nın Malatya tarafında kalan bölümünde turizm merkezi planlamasına izin verilmesi her iki il için ve Türkiye turizmi açısından iyi olur" diye konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 242
Bu Ay : 2786
Toplam : 2786

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom