Şoför Esnafına Yetki Belgesi Uyarısı

Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası, Y Türü Yetki Belgelerinin D4 Türü Yetki Belgesine Dönüştürme Süresinin son kez 29 Şubat 2012 tarihine kadar uzatıldığını bildirerek, şoför esnafının verilen süreden yararlanması istendi.

Şoför Esnafına Yetki Belgesi Uyarısı Malatya Ekonomi

Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası, Y Türü Yetki Belgelerinin D4 Türü Yetki Belgesine Dönüştürme Süresinin son kez 29 Şubat 2012 tarihine kadar uzatıldığını bildirerek, şoför esnafının verilen süreden yararlanması istendi.

Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Sekreterliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Karayolu Taşıma Yönetmeliği (KTY) ekonomik, sosyal ve ticari hayatın gereklerine göre yeniden düzenlenerek 11 Haziran 2009 tarihinde yürürlüğe girdiği hatırlatılarak, "Söz konusu yönetmeliğe göre; Y türü yetki belgelerinin D4 türü yetki belgesine dönüştürme şartı getirilmiş ve dönüşüm işlemleri için son gün olarak 31 Ekim 2011 tarihi verildiği halde; daha sonra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yayınlanan 31 Ekim 2011 tarihli genelgede yetki belgelerinin değiştirme işlemleri için 31Aralık 2011 tarihine kadar süre uzatılmıştı. Ancak gerek, Birlik ve Oda Başkanımız Şevket Keskin'in, gerekse Federasyonumuzun yoğun çalışmaları neticesinde 30.12.2011 tarihinde yeni bir genelge yayınlanarak değişim işlemlerinin süresi son kez 29 Şubat 2012 tarihine kadar uzatılmıştır" denildi.

Açıklamada şu bilgiler yer aldı: "Y türü yetki belgesini almış olan veya İl Trafik Komisyon kararı bulunan şoför esnafımızın Y türü yetki belgelerini en geç 29 Şubat 2012 tarihine kadar D4 türü yetki belgesiyle değiştirmeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra değiştirme işlemi yapılmayacak ve eski Yetki Belgeleri geçersiz sayılacaktır. Yapılacak denetimlerde cezai işlem uygulanacağından, Şoför esnafımızın mağdur olmamaları ve ceza almamaları için en kısa zamanda D4 türü yetki belgelerini almaları gerekmektedir.

Belge değişim işlemleri Ulaştırma bakanlığı Sivas Bölge Müdürlüğü tarafından yapıldığından Şoför esnafımızın dilekçe ile Ulaştırma Bakanlığı Sivas Bölge Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Belge değişim işlemleri için Odamızdan her türlü bilgi alınabilir."

Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın açıklamasında, şoförlerin Sivas Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bölge Müdürlüğü'ne Kadı Burhaneddin Mahallesi Fabrika Caddesi No 5 adresinden ve 0 346 225 03 13 - 0 346 222 40 67 nolu telefonlardan ulaşabileceklerini de kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 713
Bu Ay : 5907
Toplam : 5907

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom