Doğu Garajına Yeni Adres

Malatya'da doğu bölgesinde bulunan ilçe ve belde araçlarının kullanacağı Doğu Garajı'nın temeli atıldı. Garaj Çevreyolu altındaki Sancaktar Mezarlığı yanında yapılacak.

Doğu Garajına Yeni Adres Malatya Ekonomi

Çevreyolu altındaki Sancaktar Mezarlığı yanında Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından temeli atılan Doğu Garajı'nın bu yıl bitirilmesinin planlandığı belirtildi.

Bazı Belediye Başkan Yardımcıları ile Daire Müdürlerinin de katıldığı temel atma töreninde bilgiler veren Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Doğu Garajı'nın büyük bir ihtiyaç olduğunu belirterek, bu garajın hem merkezde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltacağını, hem de çevreyolu altını canlandıracağını söyledi.

Doğu Garajı'nın Malatya'ya hayırlı olmasını dileyen Başkan Çakır, "Burası, Malatya'nın doğu bölgesinden gelen, Kale, Pütürge ve Doğanyol gibi ilçeler ile beldelerinden gelen araçların ihtiyacını karşılayacak. Bu yıl içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Çevre düzenlemesiyle birlikte yaklaşık 2 milyon liraya mal olacak. Garajın içerisinde kafeteryası, market, 39 tane işyeri, otopark bulunuyor. Buranın yapılmasıyla çevreyolu altı biraz daha canlanacak. Garajın, Çevreyolu ile bağlantısını ise Selçuklu Mahallesi'nden açtığımız 30 metrelik yolla gerçekleştireceğiz" dedi.

Daha önce yapılan Doğu Garajı'nın da farklı bir amaçla kullanımını sağlayacaklarını belirten Başkan Çakır, "Burası büyük bir ihtiyaçtı. Projenin tamamlanmasıyla bu ihtiyaç giderilmiş olacak. Şu an doğu bölgesinden gelen bütün araçlar, şehir merkezinde değişik bölgelerde faaliyet gösterdiği için trafik yoğunluğu yaşanıyordu. Buranın hizmete geçmesiyle birlikte bu sıkıntı da ortadan kalkmış olacak" şeklinde konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Nazire İmamoğlu @ulaşım.

08 Nisan 2018 10:50

Pütürgeden gelen yolcu şehir içine nasıl gidebilir.

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 67
Bu Ay : 3511
Toplam : 3511

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom