Şair ve Yazarlar Bir Araya Geldi

Malatya Kent Konseyi'nin tertiplediği programda şair ve yazarlar bir araya geldi.

Şair ve Yazarlar Bir Araya Geldi Malatya Kültür-Sanat

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Salonu'nda düzenlenen programa Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım, Şairler ve Yazarlar Grup Temsilcisi Adil Akkoyunlu, Malatya Belediyesi Kültür Danışmanı Ziya Kesiriklioğlu, çok sayıda yazar ve şair katıldı. Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım yaptığı konuşmada, "Bir kentin yazarları, şairleri, sanatçıları o kentin kültürünü araştırarak, yazarak, kayda alarak gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlayan kalemleri, aynı zamanda o kentin tanıtımına katkı veren en önemli değerleridir. Malatya Kent Konseyi olarak Malatya Yazıyor Kampanyası başlattık. Bu kampanyanın bundan sonraki taşıyıcıları siz kıymetli şair, yazar ve sanatçılarımız olacaktır" dedi. 

Yazar Necip Cengil ise, Malatya Kent Konseyi'nin 'Malatya Yazıyor' gibi çok önemli bir projeyi başarıyla hayata geçirdiğini, çalışmaları esnasında Malatya'nın kültürel birikimini sürekli ön planda tuttuğunu, yereldeki şair ve yazarları bu sürece dahil ettiğini fakat Malatya Valiliği'nin başlattığı Malatya Okuyor Kampanyası'nda Malatyalı yazar ve değerlere yeterince yer verilmediğini söyledi.
Malatya Araştırmalar Derneği Başkanı Yazar Kemal Deniz de, "Malatya Kent Konseyi'nin farklı bir bakış açısıyla Malatya'yı olumlu yönde yönlendirdiğini görüyorum. Bizi bu anlamda bir araya getirmesi de çok önemli, bunun sürekliliğinin sağlanması Malatya'ya değer katacaktır" ifadelerini kullandı.

Eğitimci-yazar Mehmet Ali Cengiz, programda Malatya'nın 1945'ten günümüze kadarki tarihsel süreci hakkında bilgiler verdi. Ülkelerin tarihinde ve kültüründe en çok etkili olanların şairler ve yazarlar olduğuna işaret eden Şairler ve Yazarlar Grubu temsilcisi Adil Akkoyunlu ise, Malatya'nın kültürel birikiminde Malatya'daki yazar ve çizerlerin büyük katkıları olduğunu söyledi.

Kent Konseyinin şairleri ve yazarları bir araya getirmesinin çok önemli olduğuna vurgu yapan
Eğitimci-yazar Mehmet Gülseren, Malatya'nın bu potansiyelinin kültürel çalışmaların her alanında değerlendirilmesi, Malatyalı şair ve yazarların kitaplarının başta okul kütüphaneleri olmak üzere resmi kurum ve sivil toplum kuruluşlarının kütüphanelerinde yer alması gerektiğini söyledi. 

Programın sonunda katılımcılara günün ansına Kent Konseyi tarafından hazırlanan hediyeler takdim edildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 941
Bu Ay : 4739
Toplam : 4739

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom