85 Kişinin Aylıkları Kesildi

Malatya'da, anlaşmalı boşanmadan dolayı 85 kişinin aylıkları kesilerek, savıclığa suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

85 Kişinin Aylıkları Kesildi Malatya Haber

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdürü Metin Sümer, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Muvazalı (anlaşmalı) boşanmalarda kanunlarımız çok ağır yükümlülükler getirmiştir. Mesela, bir kadın eşiyle birlikte yaşıyor, ancak anlaşmalı boşanma yapıp, kadın vefat eden babasının emekli aylığını alabiliyor. Bu durum bizlere bildirilirse hemen takkikat başlatıyoruz. 2011 yılında bu konuda 351 şikayet ve ihbar yapıldı" ifadelerini kullandı.

Malatya'da, anlaşmalı boşanmadan dolayı geçen yıl 85 kişinin aylıkları kesilerek, savıclığa suç duyurusunda bulunulduğunu söyleyen Metin Sümer, 2011 yılında bu konuda 351 şikayet ve ihbar yapıldığını, ihbar yapanların çoğunluğunu ise akrabalarının oluşturduğunu vurguladı.

Sümer, komşusu ve yakını olup da, bir kadın eşiyle birlikte yaşıyor, ancak anlaşmalı boşanma yapıp, kadın vefat eden babasının emekli aylığını alıyorsa Alo 170 şikayet hatına başvurmalarını önerdi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 432
Bu Ay : 4132
Toplam : 4132

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom