'Tüm Devlet Erkanı Bir Toplantıda Öldürülecek'

Başbakan Tayyip Erdoğan ve hükümet aleyhine internet üzerinden faaliyet yürüten genç subayların dört kuvvet komutanlığında örgütlendiği ortaya çıktı.

'Tüm Devlet Erkanı Bir Toplantıda Öldürülecek' Türkiye-Dünya

Genelkurmay Başkanlığı'na ihbar mektubuyla birlikte gönderilen 3 DVD içerisinde, illegal yapıda örgütlenen bazı genç subayların, kuvvet komutanlıkları içerisindeki yapılanması ile mevcut hükümeti asimetrik darbe yaparak yıkmak istediklerine dair bilgilerin yer aldığı belirtildi. Söz konusu DVD'lerin, Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarından Deniz Teğmen Ülkü Öztürk'e ait bilgisayarın hard diskinden alınan belgeleri içerdiği ifade ediliyor. 3 No'lu DVD incelendiğinde genç subayların Deniz'de 'Martı', Kara'da 'Kurt', Jandarma'da 'Tilki', Hava'da 'Kartal Kuvvetleri' kod adıyla 'Hücresel', 'Bölgesel' ve 'Hiyerarşik' olarak teşkilatlandıkları iddia ediliyor.

Genelkurmay'a gönderilen bilgi notunda genç subayların İşçi Partisi (İP) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile irtibat halinde oldukları belirtiliyor. Söz konusu yapının sivil irtibatları arasında TAİ ve TÜBİTAK'ta görev yapan personelin de yer aldığı ifade ediliyor. Yine aynı bilgi notuna göre örgütlenen genç subaylar "Devrimci-Aşırı Sol" genel görüşünü benimsiyor. Bu doğrultuda TKP, DHKP/C ve Karargâh Evleri gibi yapılara ait dokümanları eğitim amaçlı kullandıkları aktarılıyor. 3 No'lu DVD'de genç subayların Kara Harp Okulu'nda tüm devlet erkânının katılacağı bir toplantı sırasında öldürülmesi eylemini analiz ettiği bilgisine yer veriliyor.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde örgütlenen grup ise bir eğitim uçağını düşürerek bu konuda Kürt kökenli askerlerin zan altında bırakılmasını amaçlıyor. Bu eylemlere ait hazırlık doküman ve fotoğraflarının DVD'lerde mevcut olduğu vurgulanıyor. Genelkurmay'ın, söz konusu bilgi notunda yer alan bilgilerin derinlemesine araştırılması için ilgili kuvvet komutanlıklarına yazı gönderdiği ifade edildi.

İhlas Son Dakika

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 828
Bu Ay : 7974
Toplam : 7974

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom