Altın Hayallere Altın Ödüller

“Hayalimdeki Malatya” ismiyle gerçekleştirilirken yarışmanın ödül töreni İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda yapıldı ve yarışmada üç ayrı kategoride dereceye girenlere 36 adet çeyrek altın hediye edildi.

Altın Hayallere Altın Ödüller Malatya Haber

Malatya Kent Konseyi tarafından düzenlenen “2011 Malatya Yazıyor” kampanyası kapsamında 2011 yılında hemşerileri yazmaya özendiren, yazı yazmayı yeniden gündelik hayatımıza dâhil eden çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Bu kapsamda “Hayalimdeki Malatya” ismiyle gerçekleştirilirken yarışmanın ödül töreni İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda yapıldı ve yarışmada üç ayrı kategoride dereceye girenlere 36 adet çeyrek altın hediye edildi.

Ödül Törenine Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karagöz Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü Halil Karaman, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya Yazgan, Hacı Bektaşi Veli Kültür Merkezi, Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli, Türkiye Yazarlar Birliği Malatya Temsilcisi Adil Akkoyunlu, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, jüri üyeleri, yarışmacılar ve aileleri katıldılar.

Ali Yıldırım: “Yazmaktan vazgeçmeyin.”
Törenin açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, 2011 yılında başlayan Malatya Yazıyor kampanyasının düzenlenen yarışma ile sona erdiğini söyleyerek yazmayla ilgili söyleyecek çok söz olduğunu belirtti. Herkesin Malatya ile ilgili bir hayali olduğunu bu yarışma ile bu hayalleri okuduklarını ifade ederek katılımcılara 15–20 yıl sonra da hala mektup göndermelerini ve duygularını yazılı olarak iletmelerini rica etti. En büyük ödülün sevdiklerimize yazacağımız satırlar ile onları mutlu etmek olduğunu söyleyen Yıldırım: “Yazmaktan vazgeçmeyin, yazmak titizlik gerektiren disiplinli bir eylemdir, bunu başarmak her şeyi başarmaktır.” dedi.

Jüriler adına kısa bir konuşma yapan İnönü Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümünden Yrd. Doç. Dr. İlhan Erdem gelenekselleşen Kent Konseyi yarışmalarından bir tanesi daha gerçekleştirildi, Kent Konseyi’ni şehrimize vermiş olduğu katkılardan dolayı destekliyor yarışmaya jüri üyesi olarak dâhil olmaktan gurur duyuyorum, dedi. Erdem, yazma alışkanlığının ihmal edildiğini, okul ve kültürel düzeyde okuma önemsenirken yazmanın ikinci plana atıldığını belirterek söz konusu kampanyanın bu anlamda çok önemli ve başarılı bir kampanya olduğunu ifade etti.

Yarışmaya katılan eserleri değerlendiren alanında uzman jüri üyeleri Ömer Göde, Mustafa Akbaş, Hüsamettin Karakelle, Cumali Yıldırım, Ramazan Kaplan, Mustafa Uğurlu, Yrd. Doç. Dr. İlhan Erdem, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif Çeçen ve Yrd. Doç. Dr. Ebru Burcu Yılmaz’a birer teşekkür plaketi sunuldu.

Daha sonra dereceye giren eserler okunurken plaketler ile ilköğretim kategorisinde toplamda 6, lise kategorisinde 12 ve üniversite kategorisinde 18 çeyrek altın eser sahiplerine hediye edildi.

“Hayalimdeki Malatya” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserler şöyle: İlköğretim Kategorisinde Birinci Şule Kaya, İkinci Berfin Alıcı ve Üçüncü Remziye Diler oldu.

Lise kategorisinde birinci Betül Akın, İkinci Aysel Kükey ve üçüncü Nurcan Arkadaş oldu.

Üniversite kategorisinde ise birinci Betül Demirbağ, İkinci Trabzondan yarışmaya katılan Nihat Malkoç ve üçüncü Ali Başhan oldu.

Tören sonunda tüm yarışmacılar ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 133
Bu Ay : 4499
Toplam : 4499

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom