'Dünya Gelecek Felaketlere Hazırlıksız'

İngiltere Uluslararası Kalkınma Bakanı Andrew Mitchell, zengin ülkelerin yeterli çaba göstermemesi yüzünden dünyanın gelecekte meydana gelebilecek felaketlere "son derece hazırsız olduğunu" söyledi

'Dünya Gelecek Felaketlere Hazırlıksız' Dünya

2004 yılında, Noel günü ertesinde Hint Okyanusunda meydana gelen tsunamiden sonra BM tarafından kurulan Merkezi Acil Durum Müdahale Fonu (CERF) bu yıl Japonya'daki tsunamiden Filipinler'deki sellere kadar, meydana gelen çok sayıda doğal felaketin ardından, mali kaynak darlığı ve yetersizliği içinde.

İngiltere CERF'e taahhüt ettiği 40 milyon sterlinin yanısıra 20 milyon sterlin ek yardım yapacak. Buna rağmen gelecek yıl 45 milyon sterlin tutarında bir açık olduğu beliertildi.

Uluslararası Kalkınma Bakanı Andrew Mitchell uluslararası toplumun, dünyanın yüzyüze olduğu tehlikelere karşı harekete geçmesi gerektiğini belirterek, alçak coğrafyalarda veya kıtlık görülen bölgelerde yaşayan insan sayısının arttığını; dolayısıyla gelecekte yaşanacak felaketlerin boyutlarının da büyük olacağını bildirdi. Mitchell, birçok ülkenin bir felaket meydana gelmeden fona yardım vermediğini belirterek, bununsa çok büyük önem taşıyan ilk yardım çalışmalarını olumsuz etkileyebileceğini söyledi.

2011 Yılında CERF'e İngiltere 94 milyon, İsveç 74 milyon, Norveç 67 milyon, Hollanda 54 milyon, ABD 6 milyon, Japonya 3 milyon, Çin ise 500 bin sterlin katkıda bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 800
Bu Ay : 5166
Toplam : 5166

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom