THM Ses Yarışması Düzenleniyor

Müzisyen Eğitimciler Sanat Derneği (MESD) tarafından Türk Halk Müziği ses yarışması düzenlenecek.

THM Ses Yarışması Düzenleniyor Malatya Kültür-Sanat

MESD Başkanı Mehmet Balkış, yaptığı konuşmada, "Dernek olarak özelde Malatya Musikisini, genelde de Türk Müziğini geniş kitlelere duyurmak ve sevdirmek, Malatya'mıza ve Ülkemize yeni besteler ve sesler kazandırmak, sosyal risk altındaki gençlerimizi kültür ve sanata yönlendirerek ilimizin ve ülkemizin sosyal kültürel ve sanatsal hayatına katkıda bulunmak amaçlarıyla bir ses yarışması daha düzenlemiş bulunmaktayız" ifadelerini kullandı.

"Hemşerilerimizin bildiği üzere derneğimizce bir dizi ses yarışmaları ve anma programları, kurslar konserler, gösteriler, panel, TV programları gibi etkinlikler düzenlenmiş ve bu etkinlikler sayesinde yüzlerce gencimiz müzik dalında kendini ispat ve ifade etme imkanı bulmuştu. Geçmişte yapılan bu ses yarışmalarında dereceye girenlerin büyük çoğunluğu kendilerine verdiğimiz eğitim ve kurslardan sonra Müzik dalında eğitim veren Eğitim fakülteleri,Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Konservatuarlara
yerleşmiş hatta öğretmenlik ve hocalık sıfatlarını kazanmışlardır. Bir kısmı ise usta birer müzisyen olmuşlardır" diyen Balkış, daha sonra özetle şunları belirtti:

"Belirtilen etkinliklerimize bir yenisini ekleyerek hizmete devam edeceğimizi belirtmek istiyoruz. THM dalında düzenlenen bu yarışma'nın final jürisinde geçmişte olduğu gibi konunun uzmanı akademisyen,sanatçı ve gazeteciler de bulunacaktır.

Ödül olarak ise ilimizde ilk defa yapılacak bir uygulama ile ilk 3 dereceye giren yarışmacılara demo albüm yapılacaktır. Müracaatlar Emekliler parkı karşısındaki dernek bürosuna öğleden sonraları kabul edilecek olup son başvuru tarihi ise 31 Ocak 2012'dir."

MESD üyesi sanatçı Ufuk Erbaş ise "Gelecek nesillerin doğru dürüst yetişmesi için için bu tür etkinlikler önemlidir. Zamanını geçirmeden genç yenekleri teşhis edip, belli doğru yönlere kanalize etmek gerekiyir. Bu tür calışmalar çok faydalı faaliyetlerdir" diyerek, daha sonra özetle şunları söyledi: "Demir çırakları maragozlar da sanatçı olmuştur. Rahmetli Ahmet Sezgin meslek olarak maragozdu. İbrahim tatlıses, demirci ustası idi. Genç yetenekleri tespit edip, sanatçılık ruhları ortaya çıkarılması böyle yarışmalarla sağlanır".

MESD üyesi Kemal Kasap da, derneği faaliyetlerinden dolayı kutlayıp, "Afaki bir çalışma olarak görülmemesi lazım. Aileler, çocuklarında yetenek varsa bu tür yarışmalara teşvik etmelidir" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 173
Bu Ay : 173
Toplam : 173

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom