Tabiplerden Basın Açıklaması

Malatya Tabip Odası Başkanı Mustafa Eroğlu, "Piyasa hekimleri diye hekimliği böyle sınıflandırmak uygun değildir" dedi.

Tabiplerden Basın Açıklaması Malatya Haber

Oda binasında oda yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın açıklaması yapan Tabip Odası Başkanı Mustafa Eroğlu, Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bekir Çelik'in , Anemon Otel'de enfeksiyon hastalıkları ile ilgili düzenlenen toplantıda,"piyasa hekimleri" diye tabir kullanmasına tepki gösterdi.

Eroğlu, "Sayın rektör, hekimleri kızdıran bir beyanda bulunmuştur. Kaç gün geçmesine rağmen bu konuda bir açıklama yapmamıştır veya gerek görmemiştir. Sayın rektör konuşmasının bir yerinde, sempozyumla hiç ilgisi olmayan bir cümle sarf etmiştir. 'Piyasa hekimliğine bulaşmış hekimleri üniversitemize fazla almak istemiyoruz. Bundan sonra da almayacağız. Çünkü, piyasa hekimliği ile akademisyen olarak hekimlik yapmak bilim adamlığı ile çok da örtüşen değerler olmadığını biliyoruz' diyor.

Piyasa hekimliği ne demektir. Ve ona bulaşmak nasıl bir şeydir. Kültürel değerlerimiz açısından piyasa kelimesi birçok cümlere menfilik çağrıştırır. Hekimliği böyle sınıflandırmak uygun değildir. Eğer mutlaka bir belirteç gerekiyorsa söylenecek şey, özel sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan veya muayenehanesi olan diye tabir kullanabilirdi. Hekimleri töhmet altında bırakan bu beyan, hekimler tarafından hoş karşılanmamıştır" ifadelerini kullandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 17
Bugün : 940
Bu Ay : 3484
Toplam : 3484

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom