Şahin Sordu Bayraktar Cevapladı

AK Parti Malatya Milletvekili ve Plan Bütçe komisyonu üyesi Mustafa Şahin Plan Bütçe komisyonunda söz alarak yapı denetimi, HES’ler ve atık su arıtma tesisleri ile ilgili görüş bildirdi.

Şahin Sordu Bayraktar Cevapladı Malatya Siyaset

AK Parti Malatya Milletvekili ve Plan Bütçe komisyonu üyesi Mustafa Şahin Plan Bütçe komisyonunda söz alarak yapı denetimi,HES’ler ve atık su arıtma tesisleri ile ilgili görüş bildirdi.

Milletvekili Mustafa Şahin’in Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a sorduğu sorular ve Bakan’ın verdiği cevaplar:

Van ve Erciş depreminde bir kez daha gördük ki yapı denetimi konusunda kesinlikle tavizin verilmemesi gerekiyor. Yapı denetimleri ile ilgili kat edilen mesafe nedir?

- 4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanun 19 pilot ilde uygulanmakta iken, Bakanlar Kurulunca alınan 2010 /624 sayılı karar gereğince 01.01.2011 tarihi itibari ile Van ilinde de olduğu gibi 81 ile yayılmıştır.

Van ilimizde 4708 sayılı Yapı Denetim Hakkındaki Kanun kapsamında 63 adet yapı ruhsatlandırılmış olup, yaşanan deprem sonrasında, bu yapıların hiçbirinde yıkım yaşanmamıştır. Bu yapıların 3 adedi Van ilimizin Erciş ilçesinde yer almaktadır.

Ayrıca bu kuruluşların denetimleri sıklaştırılarak, illerde Çevre ve Şehircilik Müdürlükleri bünyesinde oluşturulan Yapı Denetim Birimleri tarafından 12.09.2011 tarih ve 6404 sayılı Genelgemizin 9’uncu maddesinin “Yapı Denetim kuruluşları Bakanlığımızca belirlenen denetim prosedürüne uygun olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri tarafından bir takvim yılı içinde en az iki kez büro ve altı kez Şantiye denetimine tabi tutulacaklardır.” Hükmü gereği re’sen gerçekleştirilmektedir. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 320
Bu Ay : 1849
Toplam : 1849

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom