Kavuk Ailesi Külliye Çalışmalarını Hızlandırdı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, ailesi adına yaptıracakları 5 bin kişilik külliye cami yapımını hızlandırmaya çalıştıklarını belirterek, 3 dönemdir maaş almama konusunuda, "Ben var olanları birleştirdim. Geçimimi zaten aileden gelenle

Kavuk Ailesi Külliye Çalışmalarını Hızlandırdı Malatya İlçe

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, ailesi adına yaptıracakları 5 bin kişilik külliye cami yapımını hızlandırmaya çalıştıklarını belirterek, 3 dönemdir maaş almama konusunuda, "Ben var olanları birleştirdim. Geçimimi zaten aileden gelenlerle temin ettiğimi için maaş alma gereği duymadım. Maaş ödeneğini hizmetlerde kullanıyoruz'' dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kavuk, Kampus Fm'de Panorama Programına katıldı. Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi belediye başkanlığını 3 dönemdir yapan Kavuk, Malatya'ya 5 bin kişilik büyük bir cami kazandırma gayreti ve hedefi içerisinde olduğunu söyledi. Kavuk, altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve bu yapının büyük bir külliye şeklinde düşünüldüğünün altını çizdi. Malatya Girişim Grubu olarak İnönü Üniversitesi'nde İlahiyat Fakültesi inşaatının yapıldığını kaydeden başkan, Malatya'nın bir kent olarak hiçbir eksiğinin olmaması gerektiğini, dolayısı ile alışveriş merkezinin de bu gaye ile buraya kazandırıldığını belirtti. Kurumsal markalar ile birlikte Malatya Park'ın, ciddi bir ziyaretçi kitlesine sahip olduğunu ifade eden Kavuk, Yeşilyurt'ta eşinin adına bir anaokulu yaptırdığını ve bu konuda da başka projelerinin bulunduğunu söyledi. Başkan, maaş almadan belediye başkanlığı yapması konusunda ise ''Ben var olanları birleştirdim. Geçimimi zaten aileden gelenlerle temin ettiğimi için maaş alma gereği duymadım. Maaş ödeneğini hizmetlerde kullanıyoruz'' dedi.

Başkan Kavuk, meslek yaşamından, siyasi hayatından, ailesinden bahsetti. Yeşilyurt'un ticaret ve zanaat temelinde olmasının, tarıma az yönelinmiş olmasına bağlayan Kavuk, "Babam da dedem de ticaretle uğraşırdı. Kervanlarla ticaret yapan bir neslim var ve ticaret genlerimde var" diye konuştu. Kavuk, nalbantlık, kület-kırat satışı, köynek, yemeni satışları ile Anadolu'nun ticaret konusundaki şartlarını birebir geçmişinden gelerek yaşadığını vurguladı.

Siyasi hayatından söz eden Başkan Kavuk, Halk Partili ve İsmet İnönü hayranı olduğunu belirtti. 1951'de bir radyoları olduğunu söyleyen Başkan Kavuk, 60'lı yıllara kadar o radyonun kendilerine hizmet ettiğini ifade ederek, Özal'la birlikte ANAP'lı olduklarını ve siyasetin Malatya'nın genlerine işlediğini belirtti. Başkan Kavuk, 1963 yılında seçimlerde Belediye Meclisi'ne seçildiğini ve CHP'den il haysiyet divanı başkanı olarak ayrıldığını söyledi. 'Muhannete muhtaç olmadan yaşamak işin aslı' diyen Kavuk, "Gençler azmetmeli, çalışmalı, ama zorlamamalı" ifadelerini kullandı. Hacı Bektaşi Veli'nin 'aşını -işini-eşini seveceksin' sözünü vurgulayan Başkan Kavuk, 'Yaptıklarımla pozitif bir şekilde mutluyum' dedi.

1977 'de işlerinin bir bölümü ile birlikte İzmir'e gittiklerinden bahseden Kavuk, orada Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı yapan oğlunun, fakülteler ve 2 bin 500 kişilik öğrenci sayısı ile ciddi işlere imza attığını belirtti. Mütevelli heyette Kutlu Aktaş ve Işılay Saygın'ın da bulunduğunu söyleyen Mehmet Kavuk, Gediz ve İnönü Üniversitesi'nin iletişiminin zamana ve ortak görüşmelere bağlı olarak gelişeceğini vurguladı. Spor ile ilgili olarak Malatyaspor'un eski günlerini özlediğini kaydeden Kavuk, yarı emekli olunca spora da hayatında yer açacağını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 498
Bu Ay : 4198
Toplam : 4198

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom