Doç. Dr. Acim Sanatı Anlattı

Malatya İnönü Üniversitesi (İÜ) Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Server, sanatın, insan hayatına pozitif anlamda bir yumuşama getirdiğini belirtti.

Doç. Dr. Acim Sanatı Anlattı Malatya Haber

İÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Server Acim Kampus Fm'de Panorama Programına konuk oldu. Server Acim, Üç Baba Hasan-Kadıncıklar-Sefiller oyunun müziklerini bestelemiş olduğunu söylerken, 2001 Temmuz ayında Levent Kırca -Oya Başar topluluğu ile yollarını ayırdığını vurguladı.

Üniversitedeki en eski müzik öğretim biriminin müzik öğretmenliği programı olduğunu kaydeden Acim, konservatuarın ilk öğrencilerini 2010 yılında piyano ve yaylı çalgılar ana sanat dalında aldığını belirtti. Çalgıda mükemmeliyetçiliği hedeflediklerinden bahseden Acim, evrensel bir çizgiyi yakaladıklarını, bunun önemini ifade ederken, İNÜSEM bünyesinde açılan müzik kurslarından ve içeriğinden söz etti.

Sanatın, insan hayatına pozitif anlamda bir yumuşama getirdiğini, sanatın toplum yaşamında hep var olması gerektiğini aktaran Acim, ilgi, sabır ve şefkatin eğitim modeli olması gerektiğini ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 19
Bugün : 232
Bu Ay : 6316
Toplam : 6316

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom