147 Köyün Dünya İle Bağlantısı Kesildi

Malatya'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 147 köyün yolu ulaşıma kapanırken, köylerden hastaneye gitmek isteyen acil hastalar için ekipler seferber oldu.

147 Köyün Dünya İle Bağlantısı Kesildi Malatya Haber

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, "147 köy yolumuz kapalı. Kapalı köy yolu ağımızın uzunluğu 1792 kilometre. Bu yolların açılması için karla mücadele ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Malatya İl Özel İdaresi olarak 16 ayrı noktada karla mücadele ekibi oluşturduk. Oluşturulan ekipler Doğanyol, Doğanşehir, Darende, Arguvan, Arapgir, Akçadağ, Kuluncak, Kale, Hekimhan, Tepehan, Pütürge, Merkez -Uluköy, Yeşilyurt, Yazıhan-Kurşunlu, Merkez köyleri, Battalgazi ilçesinde karla mücadelede görev almaktalar. Karla mücadele araçlarımızın bulundukları bölgede çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca ihbarı yapılan acil olaylara karşı en yakın ekip, en kısa zamanda yönlendirilecektir. Yollarda mahsur kalan vatandaşların her türlü ihtiyaçlarına da yardımcı olunacaktır. Vatandaşlardan gelen asılsız ihbarlar ekiplerimizin çalışmalarımızı zora sokmaktadır. Bu konuda duyarlı olmalarının bekliyorum" açıklamasında bulundu.

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, Malatya merkeze bağlı Çamurlu köyü muhtarının kendileriyle irtibata geçerek, kardan dolayı köy yollarının kapalı olduğunu ve ambulansın gelememesi nedeniyle diyaliz hastasının mağdur olduğu şeklinde ihbarda bulunması üzerine bölgeye ekip gönderdiklerini anlatarak, "Bizde ekiplerimizle yol açma çalışmalarını başladık. Yaklaşık yarım metre kar kalınlığı ve arazinin dik yamaç olması çalışmaları zorlaştırmaktaydı. Ambulans aracının çıkması mümkün olmaması ve hastanın yayan olarak yola çıkıp geldiğini duyunca kendi makam arabamla yola çıktım. Köye yakın bir yerde hastayı ve hasta yakınlarını arabamıza alarak Malatya Devlet Hastanesine getirdik" şeklinde bilgi verdi.

Bu arada, aniden bastıran yoğun kar yağışı nedeniyle elektrik tellerinin kopması sonucunda Malatya merkezde Çöşnük bölgesi ile bazı mahallelerde ve köylerde elektrik kesintisi yaşandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 818
Bu Ay : 5708
Toplam : 5708

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom