Şiir Ve Hikaye Yarışması

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) ve Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) "Mehmet Akif Ersoy Yılı" anısına ulusal şiir ve kısa hikaye yarışması düzenlendi.

Şiir Ve Hikaye Yarışması Malatya Kültür-Sanat

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) ve Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) "Mehmet Akif Ersoy Yılı" anısına ulusal şiir ve kısa hikaye yarışması düzenlendi. 

Başbakanlığının 2011 yılını "Mehmet Akif Ersoy Yılı" ilan etmesi nedeniyle BİLSAM ve Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği ulusal şiir ve kısa hikaye yarışmasında ortaöğretim şiir ve kısa hikaye dallarında birinciye laptop, ikinciye netbook, üçüncüye dijital fotoğraf makinesi ve mansiyon çeyrek altın olmak üzere ödüller verilecek. Serbest kısa hikaye ve şiir dallarında ise birinciye 2 bin 500 TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye bin 500 TL, mansiyon 500 TL olmak üzere ödül verilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenler 1 Nisan 2012 tarihine kadar eserlerini BİLSAM'a ulaştırmaları gerekiyor.  

KATILIM ŞARTLARI
Genel Şartlar
Yarışma, amatör ve profesyonel her şair ve hikâye yazarı ile orta öğretim öğrencilerini kapsayacak şekilde 2(iki) kategoride düzenlenmiş ulusal boyutlu bir yarışmadır.
Yarışma, şiir ve kısa hikaye olmak üzere iki alanda yapılacak ve adaylar, yarışmaya 1(bir) eserle başvuracaktır. Bir katılımcı yarışma dallarından sadece birine ve bir eserle başvurabilir.
Konu “serbest” olup eserler, Türk dili ve imla kurallarına uygun olacaktır.
Yarışmaya katılanlar eser (şiir ve kısa hikaye) kişiye ait, kısmen dahi olsa herhangi bir yerden alıntılanmamış, daha önce hiçbir yerde (internet ortamı da dâhil) yayımlanmamış olmalıdır. Ortaöğretim öğrencileri de şiir ve öykü dalındaki yarışmalarından bir tanesine okul müdürlükleri aracılığı ile başvurabilirler. Öğrenciler dışında yarışmaya katılmak isteyen personel ise yarışmaya serbest olarak katılabilir. Yarışmaya katılanlar, eserin bütünüyle kendilerine ait olduğunu ve bugüne kadar düzenlenen hiçbir yarışmaya göndermediklerini, eserlere hiçbir şekilde basılması için muvafakat vermediklerini, hiçbir kuruma kayıt ettirmediklerini belirten yazılı ve imzalı EK–1’deki belgeyi ve eseri BİLSAM‘a posta ile göndermek veya şahsen elden teslim etmekle yükümlüdürler. Katılım şartlarının herhangi bir maddesine aykırılığının tespit edilmesi durumunda, söz konusu eser yarışma dışı bırakılır ve dağıtılmış ödüller geri alınır.
Eserler, bilgisayarla A4 kâğıdına 12 punto ile tek satır aralıklı yazılacak ve 5 nüsha olarak gönderilecektir. Ayrıca daha sonra dereceye giren eserler kitaplaşacağı için, eserin Word Formatında hazırlanmış CD’ye yüklenmiş haliyle de gönderilmesi gerekmektedir. Yarışmacılar eserlerini belirtilen iletişim adresine posta ile göndermek veya şahsen elden teslim etmekle yükümlüdürler.
Yarışmaya gönderilecek eserlerin üzerinde veya herhangi bir sayfasında eserin kime ait olduğunu gösteren herhangi bir bilgi olmayacaktır. Bu şekilde hazırlanan eser bir zarfın içine konulacak ve zarfın üzerine sadece rumuz yazılacaktır. Daha sonra başka bir zarfın içine CD ve Ek-1 belgesi konulacak ve bu iki zarf başka bir zarfın içine konulup üzerine katılımcının rumuzu yazılıp yarışma adresine gönderilecektir.
Yarışma için teslim edilen veya posta ile gönderilen şiir ve hikâye metinleri eser sahiplerine iade edilmeyecektir.
Yarışmacılar bütün genel ve özel şartları kabul etmiş sayılır.
Seçici Kurulun verdiği kararlar kesin olup tüm katılımcılar seçici kurulun kararlarını kabul etmeyi taahhüt ederler.
Düzenlenen yarışmaya Seçici Kurul ve Düzenleme Kurulu üyelerinin kendileri, eşleri, çocukları ve birinci dereceden yakınları katılamaz.

Özel Şartlar
“Şiir” Yarışması İçin Özel Şartlar
Yarışmacılar 1(bir) şiirle katılabileceklerdir.
Şiirlerde biçim olarak bir sınırlama yoktur. Yarışmacı şiirini istediği vezin türünde ya da serbest tarzda yazabilecektir.
Her bir şiir serbest konulu ve en fazla 3 (üç) A4 sayfası ile sınırlandırılmıştır.
Seçici Kurul’un uygun bulması halinde ödül sahibi yarışmacı şiirini okuyabilecektir.
“Kısa Hikâye” Yarışması İçin Özel Şartlar
Yarışmacılar 1(bir) hikâyeyle katılabileceklerdir.
Her hikâye serbest konulu ve en fazla 10 (on) A4 sayfası ile sınırlandırılmıştır.
Seçici Kurul’un uygun bulması halinde ödül sahibi yarışmacı eserini okuyabilecektir.

C. ORGANLAR
1. Düzenleme Kurulu: Mehmet Akif Ersoy Ulusal Şiir ve Kısa Hikaye yarışmasının düzenleme kurulu aşağıdaki kişilerden oluşur. Yarışma ile ilgili bütün işlemler aşağıdaki kurul tarafından yürütülür.
Metin Benli (BİLSAM Sanat Akademi Yönetim Kurulu Başkanı, Edebiyat Öğretmeni)
Fehmi Kolçak (İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Elemanı)
Murat Aşan (BİLSAM Proje Koordinatörü)
Yaşar Kalkan (BİLSAM Sanat Akademi Üyesi)
Gülşen Şahin (Öğretmen)
Cumali YILDIRIM (Edebiyat Öğretmeni)
İhsan GENÇAY (İl Milli Eğitim Şube Müdürü)
2. Yarışma Seçici Kurulu: Yarışmaya katılan eserler Seçici Kurul tarafından değerlendirilecektir. Şiir ve öyküleri değerlendirecek seçici kurul aşağıya çıkarılmıştır.
“Şiir” Seçici Kurul Üyeleri;
Cumali Ünaldı (Şair, Yazar)
Nurullah Genç (Şair, Yazar)
Turan Karataş (Şair, Yazar, Öğr. Üyesi)
Umut Bozkurtoğlu (Şair, Gazeteci)
“Kısa Hikâye” Seçici Kurul Üyeleri
Necati Güngör (Yazar)
Turan Karataş (Şair, Yazar, Öğr. Üyesi)
İlhan Erdem (Öğretim Üyesi)
Hüseyin Karatay (Eğitimci, Yazar)
3. Sekretarya: BİLSAM – Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şiir ve Kısa Hikâye Yarışması’nın her tür iletişim ve yazışma hizmetleri Yarışma Sekretaryası tarafından yürütülür. Yarışma Sekretaryası aşağıdaki kişilerden oluşur.
- Murat Aşan
- İsmail Dolu


SERBEST KATEGORİ
D. YARIŞMA TAKVİMİ
Başvuru İçin Son Tarih : 01. 04. 2012
Değerlendirme Son Tarih : 05. 05. 2012
Derecelerin İlan Tarihi : 15. 05. 2012
Ödül Töreni : 26. 05. 2012Not: Eserler için son başvuru tarihinin belirlenmesinde eserlerin elden teslim edildiği veya resmi bir kayıtla posta ya da kargoya teslim edildiği tarih esas alınacaktır. Bu tarihten sonra teslim edilen veya gönderilen eserler kabul edilmeyecektir. Bu hususta BİLSAM-Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü sorumluluk kabul etmeyecektir.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 901
Bu Ay : 2469
Toplam : 2469

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom