Gemuhluoğlu Arapkirde Anıldı

Fethi Gemuhluoğlu, ölümünün 34. yıldönümünde memleketi Malatya’nın Arapgir ilçesinde anıldı.

Gemuhluoğlu Arapkirde Anıldı Malatya İlçe

 

Kültür, sanat ve düşünce tarihimizin yakın dönemdeki en çok iz bırakan isimlerinden Fethi Gemuhluoğlu, ölümünün 34. yıldönümünde Malatya’nın Arapgir ilçesinde anıldı.
 
Arapgir Kaymakamlığı ile Arapgir Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği ve geniş ilgi gören etkinlik kapsamında, Arapgir Meslek Yüksek Okulunun konferans salonunda bir oturum gerçekleşti.
 
Şair Cumali Ünaldı, Yeni Şafak gazetesi yazarlarından Mehmet Şeker, Yayıncı ve yazar Ahmet Kot ile Sadık Yalsızuçanlar’ın konuşmacı olarak katıldığı oturumda Gemuhluoğlu çeşitli yönleriyle konuşuldu.
 
Fethi Gemuhluoğlu’nun büyük oğlu Mehmet Ali Gemuhluoğlu’nun da katılarak kısa bir konuşma yaptığı toplantıda, Arapgir Kaymakamı Ercan Turan, ‘Gemuhluoğlu, kültür, siyaset, ilim ve sanat hayatımızda bugün çok değerli hizmetler gören pek çok aydının ve bilim adamının yetişmesinde emeği olan bir büyüğümüz. O’nun Türk Petrol Vakfı kurucu genel sekreteri olarak burs verdiği pek çok kişi, bugün ülkemizin gururu olan işlere imza atmaktadır.
 
Gemuhluoğlu, Anadolu’yu mayalayan Horasan erenlerinin çağımızdaki en güzel tecellisidir. Ülkemiz için büyük bir şans ve imkandır’ diye konuştu.
 
Gemuhluoğlu’nun, eskiden Arapgir’e bağlı olan Gemuhu köyünden olduğunu vurgulayan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu da, ‘Gemuhluoğlu, sadece Arapgir, Malatya ve Türkiye için değil, bütün dünya için son derece manalı bir düşüncenin, bir medeniyet tasavvurunun sahibidir. O’nun medeniyet perspektifi, bugün, Türkiye’mizin kültürel ve siyasi seçkinlerinin idealidir. O, yıllar öncesinden bize, böylesi aydınlık bir yolu açan, öncü bir mütefekkir ve gönül adamıdır’ dedi.
 
Panel katılımcıları da, Gemuhluoğlu’nun farklı yönlerine ve hizmetlerine ışık tutan konuşmalar yaptı. Geniş ilgi gören toplantıya Arapgir halkı çok ilgi gösterdi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 958
Bu Ay : 2526
Toplam : 2526

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom